В НСНУ впевнені, що в усьому винен Литвин

В НСНУ впевнені, що в усьому винен Литвин

Офіційний сайт НСНУ оприлюднив заяву фракцій блоку «Наша Україна» з приводу голосування за відставку уряду. Подаємо текст заяви повністю.

Видео дня

Парламентські фракції Блоку „Наша Україна” розцінюють голосування у Верховній Раді за проект постанови щодо відставки Кабінету Міністрів, поданої лідером комуністів Петром Симоненком, як антиконституційну спробу дестабілізувати політичне та соціально-економічне становище в Україні.

Неконституційність прийнятого рішення є очевидною з юридичної та процесуальної точки зору. Дійсно, стаття 85 Конституції України відносить до повноважень Верховної Ради відставку Прем‘єр-міністра та членів Кабінету Міністрів. Разом з тим, процедура цього питання визначена статтею 87 Конституції України, яка, можливо, для когось є шматком паперу, але для нашого блоку це Основний Закон держави.

По-перше, стаття 87 Конституції передбачає, що резолюція про недовіру уряду може бути внесена лише за пропозицією Президента або не менш як третини народних депутатів України. Між тим її внесли лише два комуністи – Петро Симоненко та Валентин Матвєєв. По-друге, згідно частини другої статті 87 питання про відповідальність уряду не може розглядатися Верховною Радою більше одного разу протягом однієї сесії. Однак на поточній парламентській сесії це питання розглядалося 1 грудня 2005 р. – і безуспішно. Тому юридична оцінка тут очевидна : сьогоднішня ухвала Верховної Ради є такою, що не відбулася з моменту її прийняття.

З політичної точки зору голосування за дану постанову фракцій Регіонів України, КПУ, СДПУ(О), які вже давно діють за принципом „чим гірше, тим краще”, нікого не дивує. Свого роду „послідовність” проявили і фракція Блоку Юлії Тимошенко та її політичні союзники, які свого часу не голосували за призначення Юрія Єханурова главою уряду, а також за Держбюджет на 2006 рік. Очевидно, всі ці сили намагаються зловити свою політичну рибку і прагнуть дестабілізувати соціальну та політичну ситуацію.

Дивує позиція фракцій, підконтрольних спікеру Верховної Ради Володимиру Литвину, які теж скотилися до антидержавних позицій. Вони прагнуть, можливо, продемонстрували прагнення останнього після вступу в силу політреформи показати, хто в державі „хазяїн”.

Таким чином, фракції Блоку “Наша Україна” закликають не піддаватися на неконституційне провокаційне рішення і сприяти виконанню урядом Юрія Єханурова своїх конституційних повноважень