УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Коломойський: на телебаченні можна робити не політику, а бізнес

234
Коломойський: на телебаченні можна робити не політику, а бізнес

Бізнесмен Ігор Коломойський підтвердив інформацію про те, що збирається купити пакет акцій телеканалу 1+1 – переговори з американськими акціонерами каналу вже добігають до кінця. Бізнесмен також вважає, що у придбанні акцій телеканалу немає нічого політичного – для нього це виключно бізнес. Про це Коломойський розповів в інтерв’ю тижневику „Дзеркало тижня”:

Видео дня

„Я не знаю, із ким ведуть переговори американці. У нас є продавець — це Борис Фуксман і Олександр Роднянський. У нас є покупець — це компанії, афілійовані з бізнесменом Ігорем Коломойським. Ми провели переговори. Переговори складні, обтяжені купою формальностей, оскільки є в американського співвласника право «першої шлюбної ночі» на покупку. Тому ми ведемо переговори з американцями, котрі виставили свої умови й вимоги. Але на сьогодні у нас на руках є згода американського співзасновника «1+1» на проведення угоди. Однак представники Лаудера попросили про проведення реструктуризації компанії: мають бути приведені у відповідність економічні й формальні взаємини, що існували у них із Фуксманом і Роднянським. Наскільки я поінформований, на сьогодні всі формальності подолано й угоді дано «зелене світло». Тепер питання тільки в часі, що піде на формалізацію наших відносин із Роднянським і Фуксманом. Паралельно ми повинні будемо виконати ті умови, які поставили американці. Але ці умови визначено, зафіксовано і вони не потребують додаткової акцептації.”

„ДТ”: Хтось із оточення Віктора Ющенка намагався відмовити вас від купівлі «1+1»?

„Зі мною з цього приводу розмовляв тільки помічник президента Олександр Третьяков. У тій розмові не було погроз чи жорстких попереджень. Була лише фраза типу: «Навіщо вам це треба, ви бізнесмени, ви ніколи політикою не займалися»... Але ми вважаємо, що це бізнес і ніякої політики тут немає. Якби нам запропонували купити телеканал за старого режиму, ми ніколи цього не зробили б. Тому що то був би не бізнес, а засіб впливу, причому не нашого, а політичного, і купити канал тоді означало позбутися спокійного життя. Я не хочу, щоб у разі появи критичного журналістського матеріалу мені хтось уночі телефонував додому і кричав у трубку: «Ви що там — з глузду з’їхали!»

Я вважаю, коли влада декларує свободу слова і відстоювання цілого ряду цінностей, виходить, на телебаченні можна робити не політику, а бізнес. Сьогодні у світовому списку багатих людей дедалі більше тих, хто займається бізнесом у сфері розваг. Вони обганяють королів — металургії, переробки тощо. Я за диверсифікацію бізнесу, за широкий погляд не тільки вперед, а й у боки. У цьому контексті й потрібно розглядати купівлю пакета «1+1».”