Основна причина ДТП – нехтування правилами дорожнього руху

627
Основна причина ДТП – нехтування правилами дорожнього руху

Міністерство транспорту та зв’язку та Державна служба автомобільних доріг поділяють стурбованість Генеральної прокуратури зростанням аварійності на дорогах і роблять, у межах відповідальності, усе можливе для створення безпечних умов учасникам дорожнього руху.

Нагадаємо, що днями Генеральна прокуратура оприлюднила власний припис, в якому однією з причин підвищення аварійності на автодорогах, поруч з порушенням водіями правил дорожнього руху, називаються недоліки в експлуатаційному утриманні автомобільних доріг підприємствами Укравтодору.

Міністр транспорту та зв’язку Євген Червоненко підкреслює, що кількість ДТП з вини дорожників останніми роками помітно скоротилася, при тому що бюджетне фінансування дорожнього господарства залишається вкрай незадовільним.

Видео дня

За дорученням Міністра Укравтодор провів аналіз стану безпеки руху на дорогах загального користування. Основними причинами дорожньо-транспортних пригод є перевищення швидкості, виїзд на зустрічну смугу руху при обгонах, а також експлуатація технічно несправних транспортних засобів. Різке зниження рівня дисципліни учасників дорожнього руху в Укравтодорі пов’язують з послабленням контролю за дотриманням правил дорожнього руху під час реорганізації Державтоінспекції України. Як наслідок, за червень-липень цього року порівняно з цим періодом торік кількість загиблих у ДТП – зросла на 24%, травмованих – на 21%.

Голова Державної служби автомобільних доріг Вадим Гуржос повідомляє: „У Держбюджеті на цей рік на утримання мережі доріг загального користування передбачено лише 32% від потреби. Незважаючи на це, Укравтодор тримає під постійним контролем безпеку руху на підпорядкованих йому дорогах та здійснює системні заходи для дотримання належних умов безпеки. Це дозволяє вважати звинувачення Генеральної прокуратури безпідставним.”

Міністр Червоненко доручив підготувати звернення до Міністерства внутрішніх справ з проханням посилити нагляд за дотриманням водіями правил дорожнього руху на період реформування ДАІ.

Євген Червоненко також звернувся до всіх водіїв: „Закликаю вас неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, особливо поки реформується ДАІ. Я бачив багато аварій і знаю, що взаємна неповага та нехтування правилами дорожнього руху призводять до невиправних наслідків. Президент доручив розформувати ДАІ для того, щоб подолати корупцію. Прошу вас підтримати Президента – стати самодисциплінованою нацією та показати приклад іншім країнам.”

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ`ЯЗКУ УКРАЇНИ