Євген Золотарьов: Ми не відбиратимемо голоси в Ющенка

1,4 т.
Євген Золотарьов: Ми не відбиратимемо голоси в Ющенка

Жовта "ПОРА", яка все ще намагається перетворитися на партію, зіткнулася з низкою проблем. Частину з них, стверджує Мін'юст, створили самі порівці, зокрема подавши несправжні підписи з місць України, які не існують. З ним погоджується і Комітет виборців України, стверджуючи, що "ПОРА" порушила закон, не провівши установчого з'їзду. Натомість представники майбутньої партії звинувачують у всьому працівників міністерства. Детальніше про перипетії з реєстрацією партії "ПОРА" "Поступу" розповів один з її майбутніх членів -- Євген Золотарьов.

-- Євгене, то партію "ПОРА" зареєстрували?

-- Ні.

-- Чому?

-- Мені важко сказати, чому Мін'юст продовжив термін розгляду наших документів. У нас щодо цього є претензії.

-- Мін'юст стверджує, що підписи на підтримку Вашої партії є сфальсифікованими...

-- Якщо вони справді так кажуть, то це цілковитий абсурд -- у нас замість 10 тисяч зібрано 16 тисяч підписів у понад 2/3 областей і районів. Такий коментар стане ще одним приводом для позову проти Мін'юсту. Ми вже подали скаргу на бездіяльність міністерства...

-- В ефірі "5 каналу" міністр юстиції Роман Зварич розповів, що до Вашої структури був найліберальніший підхід. Із зібраних підписів перевірили лише 1053. Із них лише 338 осіб підтвердили, що підписувалися за створення партії. Що можете сказати з цього приводу?

-- Наші активісти йдуть нині (у вівторок -- Авт.) до Мін'юсту і перевірятимуть там підписи, щоб ті претензії, які є, нам продемонстрували.

-- Якщо партію все-таки зареєструють, хто стане її головою?

-- У нас є голова політради.

-- Хто буде головою політради?

-- Не знаю, як вирішать збори політради.

-- Ваш прогноз...

-- Навіщо я зараз говоритиму прогнози? Це, мабуть, не зовсім коректно.

-- А в політраді є Ви, Владислав Каськів, Андрій Юсов?

-- Так.

-- Можете сказати, хто увійде в першу п'ятірку списку партії?

-- Не можу... Формувати список ми почнемо, коли розпочнеться передвиборча кампанія.

-- Добре, а до цього списку можуть потрапити депутати місцевих рад або журналісти, як-от Данило Яневський?

-- Про це ще трохи зарано говорити, але скажу, що там можуть бути всі, крім тих, хто дискредитував себе за старої влади якимись корупційними діями.

-- Сербська молодіжна структура "Отпор", яка повалила режим Мілошевіча, коли була просто рухом, то мала рівень довіри у населення понад 50%. Згодом, після перетворення на партію, набрала на виборах менше як 2%. Не боїтеся повторити гіркий досвід сербів?

-- Ну, я б порівнював радше не з "Отпором", а з польською "Солідарністю", їхній досвід у цьому випадку є більш позитивним. Загалом я б апелював до нашого негативного досвіду, коли 1990-го, після студентської революції на граніті, нове покоління з різних причин не змогло заявити про себе як політична сила. Це мало негативні наслідки не тільки для людей, які робили ту революцію, а й для всієї історії України. Тому ми насамперед хотіли б оминути ці помилки.

-- Який тоді Ваш прогноз: скільки відсотків набере партія "ПОРА"?

-- Прогнозування -- справа невдячна. Тим паче, що це не є нашою єдиною метою. Я думаю, що ми отримаємо стільки відсотків, наскільки люди сприймуть ті справи, які ми робитимемо до виборів.

-- А що Ви можете запропонувати оригінального, щоб народ обрав саме Вас?

-- Ми не будемо займатися тільки виборчою кампанією. Ще до виборів ми реалізовуватимемо наші проекти -- це насамперед боротьба з корупцією, очищення влади, щоб влада стала більш прозорою та підзвітною громадянам. Десь посеред цього процесу будуть вибори. Вони важливі, але це тільки одна зі складових досягнення нашої мети.

-- Одна зі заяв партії "ПОРИ" стосувалася того, що, йдучи на вибори, Ви підтримуватимете ідеї та прагнення Віктора Ющенка. Але Ющенко має силу, яка його підтримує. Чи не вважаєте Ви, що забиратимете у президентської партії голоси?

-- Я не думаю, що йдеться про відбирання голосів. Кожен набирає ті голоси, які він заробив своєю політичною діяльністю. А щодо підтримки Ющенка, то йдеться про підтримку ідеалів, уособленням яких він став. Але, звісно, ми залишаємо за собою право на критику влади і у разі потреби Президента Ющенка.

-- Як ставитеся до того, що чорна "ПОРА" категорично проти перетворення в партію?

-- Важко коментувати... Ми стоїмо на тих позиціях, що кожен активіст "ПОРИ" має право займатися тим, чим хоче -- чи політичною, чи громадською діяльністю... А стосовно чорної "ПОРИ", то так, ми координувалися і діяли, коли була спільна мета -- щоб вибори пройшли чесно, прозоро і демократично. А після того, як все скінчилося, кожен вибрав для себе свій шлях. Я, наприклад, не відчуваю за собою права казати комусь, що він повинен чи не повинен робити. Думаю, що так само не можуть говорити про це мені.

-- А яке Ваше ставлення до утворення "Пори-90"?

-- Це активісти "ПОРИ". Велика частина з них -- це люди, які пережили дві революції: 1990-го і 2004-го. Я знаю багатьох з них, вони працювали разом з нами, тому позитивно ставлюся до такого утворення.

"Поступ"