УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Антикорупційний комітет придумав, де БЮТ взяти гроші на вибори

363
Антикорупційний комітет придумав, де БЮТ взяти гроші на вибори

На прес-конференції в приміщенні УНІАН голова антикорупційного комітету «Межа» Тарас Клименко зазначив, що днями до АКМ надійшов ще один документ з реквізитами окружного суду Сан-Франциско, проаналізувати який науково-дослідна фундація попросила Юрія Соломатіна.

Він заявив, що цей документ являє собою фрагменти судової справи Павла Лазаренка, і на них присутні відповідні реквізити. Зі змісту документа депутат зробив висновок, що йдеться про брудні тіньові кошти, які незаконно вивезені з України. На його думку, саме ці гроші вимагала Тимошенко від Лазаренка (про що йдеться в документі) як частину нібито переплаченої Лазаренку суми (більше 50% своїх прибутків).

Юрій Соломатін припускає, що якщо Лазаренко таки віддав гроші, які вимагала Тимошенко, то передвиборна кампанія БЮТ, напевно, проводиться на «брудні», вкрадені у народу України, гроші.

Тарас Клименко в своєму виступі зазначив, що Тимошенко вважають причетною не лише до американської справи Лазаренка, але й до масштабних російських справ, пов’язаних з підкупом посадових осіб та розкраданням коштів у особливо великих розмірах.

Голова АКМ оприлюднив відповіді Генеральної прокуратури України на лист, в якому АКМ поставив запитання стосовно непрозорих обставин візиту Тимошенко до військової прокуратури Росії у вересні цього року. З тексту відповіді стає зрозумілим, що кримінальна справа щодо Юлії Тимошенко в Росії не закрита. В листі зазначається: «Генеральна прокуратура України згідно з чинним міжнародним законодавством не має права без дозволу компетентного органу країни, де розслідується кримінальна справа, надавати будь-яку інформацію по справі».

Соломатін і Клименко планують направити спільне звернення до Президента України з проханням виконати рекомендації РНБОУ і поновити роботу міжвідомчої комісії по розслідуванню справи стосовно розкрадання державних коштів України в сумі понад 250 мільйонів доларів США.

Варто зазначити, що АКМ разом з народним депутатом Юрієм Соломатіним не можуть і не хочуть конкретизувати свої звинувачення щодо Тимошенко і наводять лише непідтверджені дані.

Нагадаємо, що це вже не перша прес-конференція Антикорупційного комітету «Межа», присвячена Юлії Тимошенко. 2 листопада в УНІАН представники комітету заявили, що отримали пакет (який просто з’явився у них серед кореспонденції) з копіями документів, зміст яких «становить інтерес для суспільства та правоохоронних органів». Тарас Клименко – голова комітету - підкреслив, що не може стверджувати про достовірність чи недостовірність цих документів, і закликав всіх осіб, як ініціювали передачу даних матеріалів, і осіб, які згадуються в цьому тексті, відгукнутись та підтвердити або спростувати їх автентичність.

Реквізити на титульній сторінці дозволяють припустити, що це копія судового документу, в якому Прокуратура США нібито вимагає визнання свідчень Юлії Тимошенко як свідчень спільника у справі Лазаренка. Якщо цей документ справжній, то він являє собою відповідь обвинувачення на протест захисту щодо такого визнання. Тоді фактично можна вважати, що захист Лазаренка захищає і Тимошенко в даному епізоді.

У тексті копії значне місце займає тема боргів ЄЕСУ перед «Газпромом». Зокрема, гарантія Уряду України на погашення боргу розміром 200 мільйоні доларів. Якщо вірити тексту документу, український уряд сплатив борги ЄЕСУ перед «Газпромом». Квінтесенцією документа, якщо він справжній, є статус можливих свідчень Юлії Тимошенко у процесі США проти Лазаренка. Обвинувачення начебто наполягало на тому, щоб свідчення Тимошенко були прийняті за свідчення не обвинувачуваного спільника Павла Лазаренка.

«Тимошенко була спільником як у змові з відмивання коштів, так і у схемі шахрайства. Акції Тимошенко та її компанії спеціально наводяться у звинувачувальному акті, і хоча вона не була звинувачена як спільник, уряд надав достатньо доказів, щоб продемонструвати, що вона є учасником злочинної змови, і що її свідчення мають бути прийняті як свідчення спільника», - йдеться в документі, оприлюдненому на прес-конференції.

З якоїсь невідомої причини, перед тим, як подавати інформацію до преси, антикорупційний комітет «Межа» не мав бажання визначати його правдивість, адже, якщо документ має усі реквізити, що затверджують його походження, то чому було б не звернутися до Каліфорнійського суду (реквізити якого є на титульній сторінці) і дізнатися, чи є цей документ справжнім. А на разі, пан Тарас вимагає від Юлії Тимошенко підтвердження або спростування автентичності документу.

Натомість журналісти вимагали доказів правдивості саме у представників антиконрупційного комітету «Межа», мотивуючи це тим, що без доказів ця інформація не має ніякого значення.

На запитання: «Чи правда, що замовив цю прес-конференцію пан Пінчук?» Тарас Клименко сказав, що в їхній організації є багато поважних людей, у яких є бізнес, який і фінансує цю подію. Пояснити, що це за бізнес, пан Тарас відмовився. Коли ж його запитали, скільки коштує машина, яку йому подарував Пінчук, він сказав, що приїхав на «шостій» Ладі, на якій їздить уже близько двадцяти років; правда потім обмовився, що на Ладі його привіз друг, і нічого більше пояснювати не хотів, повідомив кореспондент "Оглядача".