УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блок «Не ТаК!»: «У газовій кризі винні «помаранчеві»

189
Блок «Не ТаК!»: «У газовій кризі винні «помаранчеві»

Опозиційний блок "Не ТаК!" вважає, що всю відповідальність за наслідки експериментів над українським народом несе помаранчева влада, яка оголосила себе народною. "Єдиний шлях до порятунку України сьогодні – це перемога політичних сил здорового глузду", – йдеться в заяві блоку, яку ухвалив міжпартійний з'їзд СДПУ (о), Республіканської партії України, та Всеукраїнських об'єднань "Жінки за майбутнє" і "Центр".

"Катастрофою можна назвати три- або чотирикратне підвищення ціни на російський газ з початку 2006 року – в кращому разі від 50 до 160, і в гіршому – до 230 доларів за тисячу кубометрів", – йдеться в заяві.

На думку авторів заяви, сьогоднішню кризу було "запрограмовано", коли з української сторони для переговорів з "Газпромом" було призначено політиків, які не користуються в російської сторони довірою.

В заяві підкреслюється, що стрімке економічне зростання у 2003-2004 роках в Україні було значною мірою досягнуте завдяки поставкам недорогого російського газу: "Поставки російського газу досі були, по суті, безповоротним кредитом України з боку дружньої Росії, набагато вигіднішим, ніж кредити МВФ чи комерційних банків".

У документі також наголошується: "Ми певні, що справжня небезпека для незалежності, а можливо, й самого існування України – це не відсутність членства в НАТО чи в інших міжнародних спільнотах, а розвал галузей, на які припадає більш як половина товарного експорту України, більш як третина внутрішнього промислового виробництва – металургії, хімічної та целюлозно-паперової промисловості, глибоку кризу в яких неминуче викличе підвищення цін на газ", – підкреслили автори заяви.