УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Мартиненко за відокремлення влади від бізнесу, але просить пояснити, що це означає

183
Мартиненко за відокремлення влади від бізнесу, але просить пояснити, що це означає

Це взагалі бізнес-центр. Ми вже кілька років , знімаємо тут офіс. У шефа є ще депутатська приймальня на Садовій, але тут він буває набагато частіше, — пояснив прес-секретар 44-річного Миколи Мартиненка, коли ми увійшли до бетонно-скляної споруди в центрі Києва, на Володимирській, 46.

Розсувні двері бізнес-центру обвішані логотипами іноземних компаній. На шостому поверсі біля ліфта — табличка "Народний депутат Микола Мартиненко". — сам господар у цей час мав ділову зустріч. Залишивши своїх співрозмовників, до кореспондентів ТПУ" вийшов дещо стурбований. Вочевидь, думками був іще на попередній зустрічі. Коли почалася розмова, лідер парламентської фракції "Народного союзу "Наша Україна" перед кожною відповіддю брав коротку паузу, щоразу ніби відриваючись від чогось важливішого.

Почали з останніх втрат НСНУ.

Про що ви не домовилися з партією "Реформи і Порядок"?

— Наші партнери по коаліції стали думати про вибори відразу після виборів. Вони не займалися розбудовою країни. Є державні діячі, а є політики, яких, крім виборів, ніщо не обходить. Тільки рвуться до влади. Я б не хотів бути схожим на цих політиків.

Як часто зараз спілкуєтесь із президентом?

Мартиненко згадав, що ще рік тому, під час передвиборної кампанії, зустрічалися регулярно.

— Тижні два його не бачив, — при цьому співрозмовник послався на зайнятість — Ющенка і свою.

Олександр Третьяков, на якого так багато нарікають, не перешкоджав вам у спілкуванні з президентом?

— Якщо вам хтось перешкоджає, треба шукати проблему тільки в собі. Мені от ніхто ніколи не заважав.

Як приймали заяву про те, що політики, які будуть спілкуватись із Зінченком, не зможуть співпрацювати з НСНУ? Хто був автором ідеї?

— Не пам'ятаю — стільки заяв приймаємо. Була президія, жодних подробиць не пам'ятаю...

Багатьом це нагадало 37-й рік...

— А коли Зінченко вилазить на трибуну та бреше, і коли ми всі знаємо для чого це робиться? А ця заміна несправедливої приватизації такою ж реприватизацією?.. Який рік це нагадує?.. От ви можете собі уявити, що Тимошенко стає президентом? Спрогнозуйте, що буде із країною.

Послухавши мої міркування, один із лідерів «Нашої України» став описувати політичний армагеддон у разі перемоги Тимошенко: авторитарна влада, найсильніша корупція в світі, загравання з населенням призведе до конфліктів...

— Талановитий у популістському розумінні політик Юлія Тимошенко може отримати значний вплив у парламенті. І це мене турбує. От про що ми всі, політики й журналісти, маємо думати, — застеріг Мартиненко.

Я поцікавився планами президентської партії. Співрозмовник, дивлячись у стіл, сухо повідомив:

— Є програма Ющенка, яку треба виконувати. Ясно, що ситуація за рік сильно змінилась. Ви ж от не маєте претензій до влади щодо свободи слова. А економіка завдяки попередньому уряду сильно погіршилася.

Тимошенко говорить, що теж виконувала програму президента.

— Хіба в програмі була запланована економічна криза або те, що м'ясо має подорожчати у два-три рази?.. Бачу, ви теж купуєтеся на те, що вона говорить, цитуєте її... Мене не цікавить, що вона сказала.

Я знаю, що вона робила. Виконувала програму, як слон в посудній лавці. Якщо ідеш працювати прем'єр-міністром, треба ж мати фах. Де зараз НЗФ, де гроші за нього?

Мартиненко був обурений.

А ви самі — прихильник відокремлення влади від бізнесу?

— Прихильник... і стану ще більшим, якщо ви зможете пояснити мені, що це означає. Розумію зловживання службовим становищем, корупцію. А цього принципу не розумію.

Невже Ющенко вам ніколи не пояснював?

— Ми говорили про це на зустрічі з лідерами фракцій. Тоді була висловлена думка… і я її підтримав.

Який у вас бізнес?

— Я всі свої доходи декларую. Свій бізнес зробив до 1998 року... Нічого в держави не приватизував. Були талановиті люди, з якими ми створили акціонерне товариство "Торговий Дім". У мене лишилися акції, які приносять дохід.

Про свої літературні і політичні уподобання говорив дещо меланхолійно:

— Це залежить від настрою. У мене біля ліжка зараз лежить три-чотири книжки. Це філософія, класика, якийсь детектив. У політиці свого ідеалу ще не знайшов, але читати про видатних політиків мені подобається. Читав про Черчілля, Шарля де Голя...

За словами вашого однопартійця Миколи Катеринчука, авторські права на символіку помаранчевої революції належать Андрієві Ющенку. Чи платить зараз партія синові президента за використання цих символів?

Мартиненко дещо обурився:

— Хлопці, не пересмикуйте ці слова. Ми ніколи не дозволимо спекулювати цією символікою. Політично ми її використовуємо, але на пляшках з пивом її не буде.

Лідер парламентської фракції НСНУ вже кілька разів поглянув на годинник. Пояснив, що має йти. А коли Мартиненко зник за дверима, його прес-секретар про реакцію свого шефа на запитання "ГПУ" сказав:

— Я не бачив його вже кілька років таким збудженим.

В'ячеслав СІРМАН, "Газета по-українськи"