УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Березовець: виборчі штаби не працюють

Березовець: виборчі штаби не працюють

«На сьогодні жоден виборчий штаб не мобілізований і не веде кампанію», - сказав в інтерв’ю «Обозревателю» політтехнолог Тарас Березовец. «Хоча, пам’ятаючи досвід попередніх кампаній – 2006-2007 років – можу сказати, що деякі штаби тоді взагалі не розпускали. Штаб БЮТу, приміром, після виборів 2006 року продовжував діяти в режимі виборчого штабу, тому їм і вдалось отримати такі високі результати на наступних виборах (у 2007-му тодішній президент Віктор Ющенко розпустив парламент і оголосив дострокові парламентські вибори – Авт.). Тоді вони були активні, мобільні, і обласні штаби так само були зібраними та готовими до роботи.

На цій кампанії ситуація цілком відмінна, я бачу повну розхлябаність… Ставлення виборчих штабів до кампанії є різним – хто більше готовий, хто менше, очевидно, що найбільшу готовність демонструє Партія Регіонів, готується «Фронт змін». Ні «Батьківщина», ні партія «Удар», на комуністи, ні «Свобода» на сьогодні жодних мобілізаційних заходів не провадить: немає ані штабних навчань активістів, ані так званих «стратегічних ігор», - відзначив Березовець.

Мажоритарними є трохи активнішими, додає експерт. «Але це, знову ж таки, більше торкається Партії регіонів. Мажоритарники ПР розпочинають виборчі кампанії, це очевидно навіть по Києву, а на низовому рівні – тим паче. Коли я їжджу зараз по країні, то переконуюсь, що кандидати від ПР працюють вже по півроку і навіть більше. В «Батьківщині» мажоритарники почнуть займатися округами не раніше липня-серпня. І тут дається взнаки не стільки брак фінансових ресурсів, скільки стратегічного бачення. Опозиційні кандидати розраховують зробити виборчу кампанію за два-три місяці. І так – по більшості округів. З 225 округів кампанія зараз ведеться максимум по 35-40 округах. Але там, де спостерігається хоч якась активність, наявні представники влади», - сказав він.

Повну версію інтерв’ю читайте тут.