УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тимошенко закликала ВР не здавати ГТС

309
Тимошенко закликала ВР не здавати ГТС

Екс-прем'єрка Юлія Тимошенко написала листа до Верховної Ради у зв’язку з розглядом законопроекту про можливість здачі в оренду української газотранспортної системи і закликала українську владу притримати свій запал і не чіпати ГТС та інші стратегічні об’єкти. Про це повідомили в прес-службі БЮТ.

Видео дня

"Я закликаю українську владу притримати свій запал і не чіпати ГТС та інші стратегічні об’єкти", - зазначила вона у листі. "У далекому 1999 році Верховна Рада України включила НАК "Нафтогаз України" до переліку об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Це голосування відбулося, не зважаючи на пряму вказівку екс-президента Леоніда Кучми не підтримувати цей закон", - зазначила вона у своєму листі.

Екс-прем'єрка зазначила, що "ГТС є не просто трубою із якоюсь кількістю кранів, а є енергетичною основою нашої політичної незалежності". Також у своєму листі вона визначила п'ять основних причин не здавати ГТС. "Перше. Насправді контракт на постачання газу, підписаний із Російською Федерацією у 2009 році, передбачає як формування ціни на газ за європейською формулою, так і зміну такої ціни без будь-яких штрафних санкцій та здачі національних інтересів…

Друге. …"Північний потік" з самого початку будувався для ДОДАТКОВИХ обсягів російського природного газу, який Росія разом з європейськими інвесторами планує видобувати на потужних Ямальських газових родовищах…

Третє. …Я відповідально стверджую, що наша ГТС в повному технічному порядку і може здійснювати транспортування газу без втрат та аварій ще достатньо тривалий час… Так, дійсно, наша ГТС потребує деякої розумної модернізації, але, по-перше, - це не є критичним для нормальної роботи, а по-друге, – максимум фінансових ресурсів, які для цього потрібні – це 2,5 млрд. доларів. І щоб забезпечити це фінансування, необхідно виконати угоду з ЄС, якою передбачене довгострокове фінансування такої модернізації Європейським банком реконструкції та розвитку під мінімальні відсотки.

Четверте…За найскромнішими оцінками в сьогоднішніх цінових координатах наша ГТС коштує більше 200 млрд євро.

П’яте. Також хочу нагадати сучасній українській владі, що газові сховища, якими володіє Україна, є не тільки технічною складовою забезпечення якісного транзиту, а ще й ключовими об’єктами енергетичної безпеки нашої держави, без яких неможливо забезпечити безаварійне, стабільне постачання газу на територію України. Це досить чітко було підтверджено під час "газової кризи" в січні 2009 року", - зазначила Тимошенко у своєму листі.