ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Про громадянство і Саакашвілі

7.4т

Президент Петро Порошенко видав указ про припинення українського громадянства Міхеїла Саакашвілі. Про це йдеться у заяві на сайті Державної міграційної служби. Указ видано на підставі пункту 2 статті 19 закону про громадянство: "набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів".

Подія відбулася. Тепер про її наслідки.

Теза№1. Саакашвілі не позбавили громадянства. І ось чому. Бо є стаття 25 Конституції України. Далі цитую.

"Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство. Громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі. Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами."

Висновок. Позбавити громадянства громадянина України неможливо.

Теза№2. Спираючись на статтю 4 Конституції роблю наступний висновок. Громадянство може набуватися і припинятися. Далі цитую.

"Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом."

Президент Петро Порошенко видав указ про припинення, а не про позбавлення українського громадянства Саакашвілі.

Теза №3. Президент мав право видати цей указ на підставі пункту 26 статті 106 Конституції. Далі цитата.

"Президент України: 26) приймає рішення про прийняття до громадянства України та припинення громадянства України, про надання притулку в Україні;"

Теза №4. Керуючись пунктом 26 статті 106 Президент Петро Порошенко видав указ №301/2015 Про прийняття до громадянства України Саакашвілі М. як особи, прийняття якої до громадянства України становить державний інтерес для України.

Як висновок зазначу, що Президент самостійно на власний розсуд не надає громадянство. І процедура як і сам інститут надання громадянства в законодавстві відсутній.

Теза №5. Підстава припинення громадянства зазначена у пункті 2 статті 19 ЗУ "Про громадянство". Далі цитую.

"Підставами для втрати громадянства України є: 2) набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього Закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів;"

В даному випадку припинення громадянства відбулося внаслідок втрати громадянства.

Ряд проміжних висновків.

1. Позбавити громадянства громадянина України неможливо.

2. Існує два механізми : 1) набуття громадянства; 2) припинення громадянства.

3. В рамках набуття громадянства існує механізм прийняття до громадянства, а не надання громадянства.

4. Припинення громадянства відбувається внаслідок : 1) виходу з громадянства; 2) втрати громадянства.

Тепер про нюанси.

1. Чому саме пункт 2 статті 19? Відповідь проста. Далі цитата.

"Положення пунктів 1, 3 частини першої статті 19 ЗУ "Про громадянство" не застосовуються, якщо внаслідок цього громадянин України стане

особою без громадянства."

З трьох можливих варіантів був обраний найоптимальніший. Немає ризику що Саакашвілі стане апатридом.

2. До речі припинити громадянство громадянина Україниза вказаною підставою можна лише у тому разі, якщо було здійснено прийняття до громадянства.

3. Цікаво чи становить припинення українського громадянства Міхеїла Саакашвілі державний інтерес для України, за аналогією з указом про прийняття до громадянства України?

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги