Примите участие
в розыгрыше
раскошного ожерелья Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Коаліція – "пацієнт" ще живий чи вже мертвий?

95

<p>Коаліція – &quot;пацієнт&quot; ще живий чи вже мертвий?

Зважаючи на події що тривали у період з 16 по 19 лютого 2016 року, а саме політичні заяви &quot;Батьківщини&quot; та &quot;Самопомочі&quot;, виникає логічне запитання : &quot;Ця &quot;штука&quot;, яку називають &quot;коаліція&quot; жива чи мертва?&quot;

Як на мене вона смертельно хвора.

Отже, поки всі намагаються її привести до тями, я як патологоанатом вивчаю історію хвороби &quot;живого трупа&quot;.

З перших сторінок трилогії (КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ, РЕГЛАМЕНТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УГОДА ПРО КОАЛІЦІЮ ДЕПУТАТСЬКИХ ФРАКЦІЙ &quot;ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА&quot;) сюжет стає заплутаним і від цього ще цікавішим.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 83.

У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Верховної Ради України, що проводиться після чергових або позачергових виборів Верховної Ради України, або протягом місяця з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України.

Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем’єр-міністра України, а також відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів України.

Засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України встановлюються Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Депутатська фракція у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, має права коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, передбачені цією Конституцією.

{Стаття 83 в редакції Закону № 742-VII від 21.02.2014}

Проміжні висновки :

1) Коаліція депутатських фракцій створюється виключно фракціями. Бо інакше вона б мала назву &quot;Коаліція народних депутатів&quot;.

2) Депутатська фракція у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, має права коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, передбачені цією Конституцією, – ця норма мрія будь-якого прем’єр міністра і будь-якого президента. Натяк на існування партії &quot;Єдина Україна&quot;, за аналогією до &quot;Единая Россия&quot;.

РЕГЛАМЕНТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Стаття 59. Умови формування депутатських фракцій (депутатських груп)

1. Народний депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції (депутатської групи).

2. Голова Верховної Ради України, Перший заступник та заступник Голови Верховної Ради України не входять до складу депутатської фракції (депутатської групи).

3. Народний депутат, який не увійшов до складу депутатської фракції, якого виключено чи який вийшов із складу депутатської фракції, є позафракційним.

4. Позафракційні народні депутати можуть входити до складу депутатських фракцій або об&#39;єднуватися у депутатську групу народних депутатів (далі - депутатська група). Кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії.

5. Депутатська група реєструється в Апараті Верховної Ради в порядку, встановленому статтею 60 цього Регламенту.

6. Зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції.

{Стаття 59 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2157-VI від 27.04.2010; текст статті 59 в редакції Закону № 2600-VI від 08.10.2010; стаття 59 в редакції Закону № 5474-VI від 06.11.2012}

Проміжні висновки :

1) Нардеп може входити до складу лише одної фракції чи групи, а може й не входити.

2) Гройсман, Парубій і Сироїд – обов’язково позафракційні.

3) Позафракційний нардеп – це а)який не увійшов до складу фракції;б)якого виключено зі складу фракції;в)який вийшов із складу фракції. Тобто депутата можуть виключити з фракції , а також депутат має право виходу із фракції.

4) Позафракційні можуть входити до складу фракцій.Тобто мають право входу у фракцію. Юридично не має права переходу із фракції у фракцію. Є право виходу і входу. Також лише позафракційні мають право створити групу.

5) Депутатська група має права депутатської фракції.А от чи має обов’язки? Це питання!!! Бо обов’язок фракцій створити коаліцію.

УГОДА ПРО КОАЛІЦІЮ ДЕПУТАТСЬКИХ ФРАКЦІЙ &quot;ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА&quot;

Б РЕГЛАМЕНТ КОАЛІЦІЇ

1. Загальні положення

1.1.Порядок формування та організація діяльності Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання визначаються Конституцією України Регламентом Верховної Ради України та цією Коаліційною угодою.

1.2. Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання формується депутатськими фракціями що уклали Коаліційну угоду Приєднання інших депутатських фракцій до Коаліції здійснюється за рішенням керівних органів Коаліції у порядку визначеному Коаліційною угодою. З огляду на принципові політичні розбіжності приєднання до Коаліції депутатської фракції політичної партії &quot;Опозиційний блок&quot; є неможливим.

1.3. До складу Коаліції не можуть входити народні депутати України, які будучи народними депутатами України сьомого скликання брали участь у ганебному злочинному голосуванні за пакет диктаторських законів на пленарному засіданні Верховної Ради України 16 січня 2014 року що відбулося з грубим порушенням Конституції України та Регламенту Верховної Ради України

Проміжні висновки :

1) Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання формується депутатськими фракціями що уклали Коаліційну угоду. Це підтверджує тезу: Коаліція депутатських фракцій формується виключно фракціями. І групи не можуть в неї увійти.

2) В парламенті 6 фракцій. 5 фракцій підписали коаліційну угоду. Залишається одна.

І через принципові політичні розбіжності приєднання до Коаліції депутатської фракції політичної партії &quot;Опозиційний блок&quot; є неможливим. Чому тоді існує ця норма : Приєднання інших депутатських фракцій до Коаліції здійснюється за рішенням керівних органів Коаліції у порядку визначеному Коаліційною угодою?

3) До складу Коаліції не можуть входити народні депутати України, які будучи народними депутатами України сьомого скликання брали участь у ганебному злочинному голосуванні за пакет диктаторських законів на пленарному засіданні Верховної Ради України 16 січня 2014 року що відбулося з грубим порушенням Конституції України та Регламенту Верховної Ради України. Зважаючи на вищевикладене можна сміливо констатувати те, що окремі народні депутати можуть як входити так і не входити в коаліцію. Таким чином закріплено норму про формування коаліції не тільки фракціями, а й індивідуально депутатами. Винятки з правила також є. А саме. Депутати сьомого скликання ,що брали участь(незалежно від натиснутої ними кнопки та загальних результатів голосування) у прийняті &quot;драконівських законів&quot;.

Підводячи риску фінішної стрічки резюмую : &quot;Кількісні показники коаліції ставлять під загрозу якість роботи парламенту.

</p>

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги