newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Максимально просто: Мінсоцполітики запустило нову спрощену систему отримання субсидій

936
Максимально просто: Мінсоцполітики запустило нову спрощену систему отримання субсидій

Завдяки новій спрощеній системі звернення за житловими субсидіями, отримати допомогу відтепер максимально просто. Також стало вигідно економно споживати газ, воду, тепло та електроенергію. Кошти субсидії, що не були використані сім’єю внаслідок економного споживання послуг в одному місяці, можуть бути зараховані як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Видео дня

Заощаджені кошти можуть бути використані на погашення обов’язкової частки платежу. Або для оплати понаднормового споживання, якщо в наступному періоді споживання газу, тепла чи електроенергії значно зросте – наприклад, через різке зниження температури на вулиці.

Фахівці наголошують, що розмови про необхідність споживати газ, воду та інше у повному обсязі, на якій призначено субсидію, – це міф. Не потрібно "випалювати" весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги (воду, електроенергію), на які надається субсидія. Жодних коштів повертати не доведеться, а розмір субсидії – не зменшиться.

Більше того, як повідомив нещодавно міністр соціальної політики Павло Розенко, уряд розглядає зараз різні варіанти використання коштів, які залишаться після опалювального сезону на рахунках людей. "Є пропозиції взагалі монетизувати залишки субсидій, щоб люди вклали ці кошти в заходи з енергозбереження", – сказав він. Рішення ще не ухвалено – можливо, це здійснюватиметься в якійсь іншій формі, але обговорення триває. Як бачимо, про жодне зменшення розміру субсидії чи повернення коштів не йдеться.

Проте, як наголошують фахівці Міністерства соціальної політики, отримувачам субсидій потрібно бути уважними, бо через несплату рахунків (наприклад, ви вважаєте, що у вас є зекономлені кошти, а їх насправді немає) субсидія може бути припинена. Для того, щоб не помилятися, слід розібратися, хто та за що сплачує.

Під час призначення субсидії розраховується обов’язкова частка платежу за комунальні послуги, яку домогосподарство (сім’я) має оплачувати щомісяця протягом терміну надання допомоги. Різницю між обов’язковим платежем та вартістю послуг в межах соціальної норми житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг, компенсує держава.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату за спожитий газ, тепло, воду та електроенергію надається на об’єми, що дорівнюють соціальним нормативам користування житлово-комунальними послугами і не залежить від фактичних обсягів споживання. Якщо родина споживає більше норми, субсидія їй все одно буде призначена, але всі витрати на споживання послуг понад соціальні нормативи вона має сплатити самостійно у повному обсязі. Наприклад, якщо родина з двох осіб використала 5 куб м гарячої води при нормі 1,6 куб м на людину, то для оплати вартості 3,2 куб м їй буде надана субсидія. А за понаднормові 1,8 куб м родина повинна сплачувати сама.

На оплату житла та опалення субсидія надається на фактичну площу, але не більшу, ніж визначено соціальною нормою. Якщо родина проживає у приміщенні, площа якого більша за соціальну норму, тоді їй субсидія призначається на соціальну норму, а за понаднормову доведеться сплачувати самостійно.