Микола Васильков: рекорд на Олімпійському - такого ніхто ще не робив!

1,8 т.
Микола Васильков: рекорд на Олімпійському - такого ніхто ще не робив!

Цього року українки мають можливість відсвяткувати свято 8 Березня масштабно, оригінально і абсолютно по-новому. Саме у цей день на НСК "Олімпійський" відбудеться грандіозне дійство "8 березня. Перезапуск". На свято зберуть близько 50 тисяч українських жінок, серед яких буде багато знаменитих особистостей. Зафіксують цю кількість в Книзі рекордів Гіннеса. Крім того, в рамках святкування відбудеться зірковий футбольний матч і яскравий концерт.

Ідейним натхненником та одним з організаторів свята є популярний телеведучий, один з найвідоміших українських спортивних журналістів Микола Васильков. Саме у нього "Обозреватель" вирішив дізнатися про мету та подробиці акції , а також про ставлення до жіночого свята.

Хто надихнув вас на ідею акції "8 Березня. Перезапуск"? І в чому її головний месседж?

- Власне ідея виникла давно, колись в Туреччині 2011 року на гру команди Фенербахче заборонили пускати чоловіків, через занадто агресію. І на стадіоні зібралися самі жінки і юнаки. Підтримка вийшла неймовірна! Тоді була оголошена цифра – 41 з хвостиком тисяча глядачів на трибунах. Я зрозумів – ми зберемо більше, до того ж лише жінок. Бо в нас і стадіон більший, ніж у Стамбулі, і жінки активніші!

Видео дня

- А чи вдавалося вам самому поставити якийсь рекорд на "Олімпійському" ?

Я встановив на НСК "Олімпійському" особистого рекорда. Під час реконструкції я працював на будівництві як волонтер-телевізійник. І я на відміну від решти працівників зміг відзначитися на всіх ділянках стадіону: у мене є плитка, яку я клав на майдані перед ареною; є ліхтарики, що я прикручував на сходах до арени; є стінки, котрі я фарбував у підтрибунному приміщенні, і є комунікації, що я їх прокладав на полі, точніше під полем. А ще я брав участь у монтажі і підніманні на висоту велетенських табло!

- Чоловіки мають свої різні футбольні ритуали та прикмети, пов’язані з результатами матчів. Як ви вважаєте чи може така потужна жіноча енергія, яка скупчиться 8 Березня на "Олімпійському", вплинути на фартовість поля?

Безумовно! Більше того - це наша прихована мета. Збірна України - поки передостання у своїй групі, а гратиме вона у відбірному циклі на чемпіонат світу переважно в Києві на "Олімпійському". І якраз кармічний егрегор 50-ти тисяч жінок, їхні позитивні емоції, їхнє натхнення – це те, що ми через поле, через трибуни передамо нашим футболістам. Після рекорду Гіннеса чоловіки не матимуть морального права програвати, навіть грати у нічию!!!

-Які риси ви цінуєте в українських жінках?

Я найбільше ціную їхню колективність. Жінки завжди вміють порозумітися, жіночі колективи – завжди особливі.

Наша жіноча компанія 8 Березня буде унікальна – такого ніхто крім нашої нації ще не робив.

Як ви вважаєте, що по-новому має символізувати дата 8 Березня?

Цифра 8 і місяць березень – це єдине, що ми плануємо залишити від старого радянського свята. Настав час відмовитися від комуністичної філософії, від образів минулого, ми перетворимо це свято на свято реальних досягнень українського жіноцтва, і перше таке досягнення буде зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса. На стадіоні будуть присутні сучасні зірки – жінки, якими пишається Україна – це актуальна і прогресивна доктрина національного згуртовування. А 8-ка символізуватиме тепер жіночий силует!

Чи погоджуєтесь ви з поширеною думкою, що українські жінки не цінують себе ?

- Ні, жінки скромніші за чоловіків у публічних самооцінках, проте жодна жінка не нашкодить собі чи своїй родині, своїй країні через нерішучість чи сумління. Все це повною мірою продемонструють трибуни НСК "Олімпійського" 8 Березня 2013 року.

Як ви привітаєте свою доньку зі святом? Якою жінкою мріяли б її бачити майбутньому?

Я вітаю Станку корисними подарунками і квітами. Я би хотів, щоб і саме свято стало раціонально-корисним, а не декларативним, як було за часів радянської експансії. Ми звітуватимемо про реальні досягнення. І свою доньку я би хотів бачити успішною дівчиною та жінкою у будь-якій галузі, хай навіть у футболі! Можливо, одного 8 Березня її успіхи згадають на черговому святі на стадіоні майбутнього.

Які жінки (конкретні персоналії) викликають у вас захоплення? І з якою персоною жіночої статті всіх часів (будь-якої історичної доби) ви б хотіли поспілкуватися за вечерею?

Я захоплююся письменницями Саган і Хендсфорд-Джонсон, акторками Тереховою та Терон, співачками Слік і Ленокс, каратисткою Ротрок і українськими спортивками Добринською, Подкопаєвою, Бессоновою. Хотів би поговорити з художницею Кало.

Що б ви порадили чоловікам напередодні 8 Березня стосовно ставлення до жінок?

- Я би порадив усім, усім хлопцям – підіть і купіть своїм жінкам квитка на Олімпійський, це буде корисно! Адже, по-перше, ви покажете на живому прикладі, чим саме ви самі займаєтеся раз чи два на тиждень. По-друге, вашу дівчину ви зможете побачити наступного дня на великій коловій фотографії разом зі знаменитостями під час фіксації унікального рекорду. І по-третє, ви влаштуєте коханим на 8 Березня таке свято, яке, може бути, не скоро з’явиться нагода повторити! Ну а дівчат я прошу – якщо ви матимете квитка, поставтеся до цього відповідально - раптом ви не потрапляєте на НСК "Олімпійський", попіклуйтеся, аби ваше місце не залишилося порожнім. Адже ми всі гуртом несемо відповідальність за результат, і це, мабуть, найголовніше у такому дивовижному заході!!!