Жовтяк достукався

333
Жовтяк достукався

Екс-губернатор Київщини Євген Жовтяк таки зустрінеться з Президентом України Віктором Ющенком. Про це повідомив «КИЯН» заступник голови Київської обласної організації Української народної партії, депутат облради Микола Стельмах.

За його словами, зустріч відбудеться у п’ятницю, 9 червня, о 10.00.

Як повідомив Микола Стельмах, прихильники колишнього голови Київської облдержадміністрації готові зорганізувати йому групу підтримки біля стін Секретаріату Президента. Хоча сам Євген Жовтяк не бачить потреби у проведенні такої акції.

Микола Стельмах сумнівається, що наслідком цієї зустрічі стане поновлення Жовтяка на посаді голови облдержадміністрації. Хоча статися може будь-що. Принаймні після діалогу з Президентом зникне невизначеність та буде розставлено усі крапки над «і».

Тим часом голова Київської обласної ради Володимир Майбоженко в інтерв’ю «КИЯНАМ» висловив жаль з приводу того, що Євген Жовтяк, як депутат, не присутній на сесійних засіданнях. Він повідомив, що відвідував Жовтяка в обласній клінічній лікарні, де той лікує ногу, ще до підписання Президентом подання про відставку. Розмова була тривалою, обговорювалися різні робочі моменти.

- Євген Жовтяк дав мені дружню пораду не лізти в комунальні нетрі. Мовляв, в діяльності комунальних підприємств такий безлад твориться, що ногу зламати можна, - заявив Майбоженко.

Тим не менше, голова обласної ради на цю пораду не зважив. Так, на сесійному засіданні у четвер депутати відновили контроль за комунальним підприємством «Автотранспорт», яке, за мовчазною згодою їхніх попередників, фактично контролювалося облдержадміністрацією, працівників якої воно переважно й возило.

- При Жовтяку оренда «Мерседеса-600» коштувала на цьому підприємстві стільки, скільки оренда «Ланоса». І при цьому ми мfkb витрачати на нього велику суму з обласного бюджету. Ми змусимо його заробляти на себе, як і інші підприємства. Ми перевіримо комунальні приміщення. Тисячі квадратних метрів у центрі Києва сьогодні перебувають в оренді невідомо кого. А ми ж туди можемо переселити управління апарату обласної ради, - заявив в інтерв’ю Володимир Майбоженко.

На запитання, чи висловлюватиме рада недовіру Жовтяку у випадку поновлення його на посаді голови обладміністрації, Майбоженко заявив:

- Так, якщо він й надалі не піде на діалог з обласною радою.

При цьому він зауважив, що досі жодна фракція чи група не вийшла з такою ініціативою.

(До речі, під час другої сесії, заслухавши висновки тимчасової контрольної комісії з питань з’ясування стану соціально-економічного розвитку області за 2005 – 2006 роки, депутати визнали звіт ОДА, оприлюднений на минулій сесії, як такий що не відповідає реальній ситуації на Київщині. Вони дали місяць обладміністрації на виправлення недоліків. Неповним визнано звіт і про виконання обласного бюджету за перший квартал 2006 року).

Прогнозів щодо майбутньої кандидатури голови облдержадміністрації Володимир Майбоженко не робив. Заявив лишень, що це має бути професіонал. І його кандидатуру слід обов’язково узгодити з обласною радою.

Василь ВАСЮТИН, «КИЯНИ»