Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
LadyCity

/Жизнь столицы

Передача теплового майна на баланс "Київтеплоенерго" пройде у два етапи – КМДА

18.9т

Передача теплового майна на баланс "Київтеплоенерго" пройде у два етапи – КМДА

24 квітня Київська міська рада прийняла рішення щодо виконання чергового етапу завершення угоди з "Київенерго". Фактично передача майна, що перебувало в управлінні "Київенерго", у експлуатацію КП "Київтеплоенерго" відбуватиметься у два етапи, що забезпечить безперебійність роботи ТЕЦ та надійність енергосистеми Києва. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє "Офіційний портал Києва"

Він зауважив, що рішення є технічним і продовжує виконання стратегічного кроку міста: повернути роботу теплового господарства під контроль громади.

"Ми розпочали підготовку до завершення угоди з ПАТ "Київенерго" понад два роки тому. За цей період нам вдалося здійснити аудит із залученням міжнародної компанії "Ernst&Young", виконали інвентаризацію майна, створили та випробували протягом останнього опалювального сезону комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Підприємство готове взяти в експлуатацію мережі, обладнання, перевести у штат більш як 7,5 тисячі необхідних працівників і вже отримало ліцензії на виробництво тепла для котелень. Для повноцінної роботи комунальному підприємстві необхідно отримати ліцензії на виробництво тепла на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 і заводу "Енергія". Однак триває переобрання членів Нацкомісії, і нацрегулятор поки не здійснює роботу з ліцензування", – заявив заступник голови КМДА.

Він нагадав, що міська влада для вирішення цього питання ініціювала законопроект № 8095, що надає право комунальному підприємству "Київтеплоенерго" користуватися тарифами "Київенерго", зважаючи на те, що підприємство отримує на баланс не окремі об’єкти, а весь цілісний майновий комплекс. Документ підготовлено та підтримано у комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, однак він досі не прийнятий Верховною Радою України.

"Саме тому, аби уникнути збоїв у роботі ТЕЦ, які працюють за принципом когенерації, забезпечуючи місто не лише теплом, а й гарячою водою, ми здійснюватимемо передачу обладнання і людей у два етапи. Із першого травня 2018 року в експлуатацію "Київтеплоенерго" переходять котельні, теплові мережі, теплові пункти, лічильники та інше допоміжне майно. Також ми на першому етапі забезпечуємо переведення 5 114 працівників ПАТ "Київенерго". ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод "Енергія" міське підприємство прийме на баланс із 1 серпня 2018 року, отримавши необхідні ліцензії та дозволи. У частині подальшої експлуатації електромереж, які знаходяться у комунальній власності міста, Київська міська рада прийматиме окреме рішення", – зазначив Петро Пантелеєв.

Прийняття цього рішення дозволить уникнути застосування графіків аварійних обмежень енергоспоживання, до якого може призвести зупинка двох найбільших у країні ТЕЦ, які є частиною єдиної енергосистеми України.

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги