Lady City

/ Жизнь столицы

Недоремонт на Печерську

377

Полум’я, перелякані мешканці, пожежні гідранти заливають квартири. Майже рік тому, в листопаді 2012 року на Печерську, в елітному районі біля метро Арсенальна, полихав будинок. Просто неба залишилися півсотні родин. Допомогти погорільцям у перші дні по трагедії не обіцяв хіба що лінивий: починаючи з посадовців Печерської РДА і до тодішнього першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака, та й самого Олександра Попова. Проте і зараз у квартирах немає електрики, води та газу, а перекриття між поверхами тримається на чесному слові. "Обозреватель. Кияни" перевірив, наскільки дотрималися чиновники своїх обіцянок.

Ремонтували, ремонтували, та недовідремонтували

Сліди пожежі впадають у вічі ще при підході до будинку на Мазепи, 3 навіть через рік. Балкони такі ж облуплені, як і відразу після пожежі. Викладений заново фронтон здалеку червоніє незаштукатуреною цеглою.

Перший під’їзд зустрічає пофарбованими стінами, забризканою будівельними сумішами підлогою і будматеріалами на сходових клітинах. Відремонтований і другий під’їзд.

Але скидається на те, що у домі ніхто не живе: на багатьох дверях висять великі навісні замки.

"Я був у себе в квартирі минулої п’ятниці – бачив двох ремонтників. Вони сиділи, обідали", - розповів "Обозревателю" власник однієї з вигорілих квартир Олександр Вертебний.

Його оселю вогонь знищив вщент. З тієї страшної ночі чоловік живе у знайомих – після того, як все його майно згоріло у полум’ї, відремонтувати житло він поки не може. Як і його сусіди з 8 квартир, які мусять жити або на дачах, або у знайомих та родичів.

Над еркером протікає дах

"Від нас, як завжди, відхрестилися. Подивіться, коли у Дніпропетровську, Харкові горіли будинки, місцева влада за бюджетний кошт відремонтувала їм квартири. А у нас… Для Києва, як на мене, це просто сором! Так, вони пофарбували під’їзди, замінили перекриття на горищі. Але у квартирах єдине, що зробили, – замінили вікна там, де вони були вибиті, і встановили простенькі невеличкі радіатори. Не думаю, що вони будуть дуже гріти узимку", - розповідає Вертебний.

Між 4 і 5 поверхом просіло перекриття, що видно по тріщинах на плитці

Загалом з обіцяного, з точки зору мешканців, зроблено ледь більше половини.

"Добре, що вони відновили дах, хоч і пізніше, ніж хотілося б. До того ж, використовувалися досить якісні матеріали. Шкода, що ніхто так і не зробив фасад: він у центрі міста виглядає досить гнітюче. Загалом, я думаю, зроблено відсотків 60 від того, що обіцяли", - розмірковує мешканець другого під’їзду Дмитро.

3 мільйони на ремонт

Приводити постраждалий від полум’я будинок до ладу мало КП "Служба замовника Печерського району". Замовник звернувся до фахівців інституту "НДІпроектреконструкція", які розробили проектно-кошторисну документацію. Весь обсяг робіт затягнув на 3,4 млн грн. – цю суму підтвердила "Укрдержбудекспертиза". Однак, що саме мали відремонтувати за ці гроші, у Печерській РДА "Обозревателю" не повідомили.

Підрядником для ремонтних робіт було визначено ТОВ "ТПФ ТЕРА-С". ЗМІ, посилаючись на Вісник держзакупівель, вказували, що була проведена процедура закупівлі в одного учасника. Наразі це підприємство провело роботи на 2,8 млн грн.

"У червні 2013 року завершені роботи по відновленню горищного перекриття та покрівлі будинку. На сьогодні завершуються роботи по ремонту сходових клітин в під’їздах 1-3, пошкоджених під час пожежі", - запевнив нас перший заступник голови Печерської РДА Юрій Риженко.

Також Риженко розповів, що міська влада дотримала обіцянку надати матеріальну допомогу погорільцям. Кожній з 41 родин дали по 10 тис. грн. Мешканці таку допомогу достатньою не вважають.

"Нам виплатили компенсацію у 10 тис. Але вона неспівмірна з тими збитками, які були заподіяні. Моя квартира не горіла, але дуже постраждала при гасінні пожежі: підлога стала дибки, стеля обвалюється. Без капітального ремонту не обійтися. Зараз ми на Мазепи не живемо", - розповів "Обозревателю" Дмитро, який живе у другому під’їзді.

Обіцяти – не значить відремонтувати

У відповіді, отриманій "Обозревателем" від Печерської РДА за підписом першого зама голови Риженка зазначено, що проект не передбачає ремонту у квартирах, постраждалих від вогню. Однак ще кілька місяців тому його безпосередній керівник, голова Печерської РДА Сергій Сущенко на зустрічі з людьми обіцяв, що вигорілі квартири відремонтують. На схожі обіцянки відразу після пожежі не скупився і перший замголови КМДА Олександр Мазурчак, який заявляв журналістам, що погорільців у біді не лишать і в їхніх оселях буде зроблений простенький ремонт.

Втім, значно більше, ніж ремонт, власників згорілих квартир хвилює їхня безпека.

"Вони змінили перекриття між 5 і 6 поверхом. А між 4 і 5 ніхто нічого не міняв, навіть не проводили оцінку стану того перекриття. Ходити у квартирі реально страшно. У мене, наприклад, страшно підлога потріскалася – просіли перекриття. Це все може впасти на голови сусідам знизу", - розповідає Вертебний.

Нереалізованою лишилася ще одна обіцянка влади: відновити комунікації. Електрику підвели лише до лічильників. Робити розводку по квартирах, як те обіцяв Мазурчак, залишили самим мешканцям. Та сама ситуація і з водо- та газопостачанням. Цих благ цивілізації на верхніх поверхах не бачили вже давно. На 5 поверх навіть ліфт не піднімається.

Міські очільники обіцяли закінчити ремонт максимум за півроку, але і майже через рік йому кінця-краю немає.

"У більшості випадків ми отримуємо відписки. Нам змазано розповідають про відсутність фінансування, ще щось… Зверталися до Попова. У відповіді на наше звернення взагалі написано, що перекриття між 4 і 5 поверхами замінено", - розводить руками Вертебний.

Чому загорівся будинок

Причини загоряння будинку і досі залишаються нез’ясованими. На наступний ранок після пожежі була озвучена попередня причина - займання електропроводки. Далі цього справа так і не пішла.

"Висновок експертизи щодо надзвичайної ситуації, що склалась внаслідок пожежі 21 листопада…у Печерській райдержадміністрації та КП "Липкижитлосервіс" (балансоутримувач будинку) відсутній. Відповідно відсутні відомості про причини та винних у пожежі. Розслідування проводиться Печерським РУГУ МВС України в місті Києві", - пояснили нам своє незнання в Печерській РДА.

Однак про всяк випадок одразу ж виправдались – якщо раптом колись розслідування завершиться і версія з несправною проводкою підтвердиться.

"У 2003 році в житловому будинку на вулиці Мазепи, 3 виконано капітальний ремонт внутрішньо будинкової електричної мережі. За даними КП УЖГ "Липкижитлосервіс" внутрішньо будинкова мережа до виникнення пожежі перебувала у задовільному технічному стані", - відзначив Риженко.

Мешканці будинку також не змогли домогтися ні від влади, ні від правоохоронців пояснень, кому мають дякувати за те, що лишилися без даху над головою. Чому розслідування пожежі, попередні причини якої були названі вже на ранок після займання, ніяк не досягне логічного завершення, лишається таємницею. Як і те, чому гучні обіцянки влади розтанули швидше, ніж з будинку вивітрився запах горілого.

Не надоедаем! Только самое важное - подписывайся на наш Telegram-канал

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel