newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Александр Соколовский
Александр Соколовский
Владелец Текстиль-Контакт

Блог | Россия с помощью кучки продажных поляков и с незначительным бюджетом наносит Украине ущерб на десятки миллиардов долларов

Группа польских перевозчиков работает на интересы России

Спецоперации бывают не только на фронте. Представляется, что можно обойтись без ракет, дронов и человеческих потерь. А по сравнению с военными расходами даже за очень скудные деньги.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала

На них (думаю там не більше $10 млн) росіяни дуже вдало купили деяких польських діячів і змогли завдати нам величезні збитки! Які з кожним днем нарощуються, так ще й надовго відрізають українських експортерів від мирового ринку.

Є величезна проблема, яку здається недооцінює наша влада. Але ще декілька таких тижнів – і майже ляже українська економіка. Я впевнений, що якщо буквально зараз в вирішення проблеми з блокировкою польсько-українського кордону не включаться по своїм каналам впливу УСІ наші високопосадові – посол у Польші, голова МЗС, премьер-міністр Денис Шмигаль, віце-премьери Олександр Кубраков та Юлія Свириденко і навіть президент України, – то слідом за транспортною логістикою наступить колапс економіки і рухне більша її частина.

Бо ситуація з кожним днем погіршується та вже перетворюється на повноцінну диверсію без руйнувань та обстрілів. Вже сьогодні черга фур з боку Польщі на п/п Рава-Руська на ранок вівторка 53 км. Це відео саме звідти.

В заблокованій черзі стоять багато тисяч вантажівок, навіть критичний імпорт палива та автогазу. На інших пунктах пропуску теж десятки тисяч фур стоять вже тижднями і майже не рухаються. І це катастрофа.

А тепер про тих, хто стоїть за поляками, які заблокували нам кордон:

З розслідування Євгена Плінського дізнався, що: "…блокування українських фур організовано лідером ультраправої партії Ruch Narodowy Рафаелем Меклером. Його партія також знаходиться в коаліції евроскептичного союзу Konfederacja.

Партія Меклера до 2022 виступала за співробітництво з Росією, відкидала загрозу з боку Путіна, та вела активну протидію зближенню Польщі зі США та Німеччиною. Лідер Konfederacja, куди входить партія Меклера Ruch Narodowy, Януш Корвін-Мікке називав "ДНР" та "ЛНР" незалежними державами та визнавав окупований Крим російським. Антиєвропейська та пропутінська позиція руху Konfederacja призвела до їх провалу на парламентських виборах цієї осені де вони набрали лише 7,16%.

В акції прийняла участь лише одна асоціація перевізників Польщі, яку і контролює сам Меклер. До речі він сам є власником логістичної компанії "Rafał Mekler TRANSPORT" яка під час війни здійснює доставку вантажів в Білорусь та Росію. В Польщі не сприймають цей рух серйозно, повернути скасовані дозволи можна лише після завершення війни, це позиція ЄС, а всі дії на кордоні Меклера – це проросійська діяльність для ускладнення нашої гуманітарної та навіть військової логістики".

Дуже дивна реакція польської влади, точніше її повна відсутність. Ми всі дуже вдячні польскому народу за допомогу в цієї війні, військову та гуманітарну. Але якщо зараз сами поляки не зупинять цих популістів за російські гроші, то завтра росіяни переб’ють всіх поодинці. Крім того навіть не здивований, що якісь словацькі перевізники теж планують заблокувати кордон для фур з України. І що проросійський премьер Словакіі буде цьому тільки сприяти. За невеликі гроші.

Навіть до блокування був дефіцит зовнішньої торговлі? За підсумками 9 місяців цього року товарний імпорт склав $46,6 млрд, тоді як експорт лише $27,1 млрд. І цій розрив зараз значно погіршився. І тепер вже кожного дня покупці з Європи, торгівельні мережі, навіть невеликі замовники пишуть українським постачальникам про розрив контрактів внаслідок блокування. Висловлюють співчуття, дякують за довгу і відповідальною співпрацю, але пояснюють, що не можуть лишити пустими полиці магазинів і допустити зрив контрактів та порожні склади.

Так, є ще ж/д або можно пустити фури в об’їзд Польші, але реально фізично нема вже ніде вільного транспорту, навіть за подвійну плату.

Які наслідки?

  • Втрата налагоджених зв’язків, покупців та ринків збуту;
  • втрата робочих місць;
  • подальша трудова еміграція;
  • втрата потенційних інвесторів (внутрішніх та зовнішніх);
  • втрата податків бюджету.

Побачив, що є вже штаб допомоги заблокованим в чергах водіям і їх починають забезпечувати їжею, водою та медикаментами. Це добре, але від руйнації економіки цей штаб не спасе! І проблема сама себе не вирішить! Рішення може бути тільки на рівні міждержавних відносин. Не можу зрозуміти чому ніхто з наших високопосадовців до сих пір не зустрілися з відповідальними польськими урядовцями? А крім того чому в ОП не включили всі можливі РR-кроки, щоб донести до поляків і європейців військові наслідки, яки в підсумку нас чекають…

Бо хтось під видом боротьби за права місцевих перевізників відпрацьовуює російські гроші! Але крім урядовців треба усім, хто зараз перебуває в Польщі, поширювати цю інформацію на низовому рівні, доносити до пересічних поляків, що завдяки місцевим продажним проросійським популістам вони посилюють нашого спільного ворога.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...