Ви ще й досі живі!? – або вшанування чорнобильців…

2.3т

Минулого року я написав цю статтю щодо відношення влади до ліквідаторів аварії на ЧАЄС. Приводжу її трохи скороченою.

14 грудня 2014 року було черговою, двадцять восьмою датою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Проте мене, ліквідатора аварії на ЧАЕС I категорії та інваліда 2 групи, на 56 році життя "вшанував" УкрСиббанк повісткою до суду, щоб стягнути з мене та моєї дружини 37 000 доларів, як заборгованість за іпотечним кредитом….

Вісім років з п’ятнадцяти ми платили іпотеку без прострочень, відмовляли собі у всьому, повернувши банку більше 70 000 доларів (брали 64 500) і виплачували б кредит і надалі, якби не курс долара, що підскочив з 5.05 до 26 грн. за долар, виріс більш ніж у 5 разів!!! Мій щомісячний платіж у 700 доларів становить 18 200 гривень!

Чи може взагалі така проста людина, як я, платити щомісяця банку такі гроші? Тим більше інвалід 2 групи, ліквідатор 1 категорії, який живе на пенсію, і яку, до речі, урізали з березня ще на 300 гривень, в результаті проведеного "реформування системи пільг" Міністерством соціальної політики!

Відволічуся на пару рядків.

З тих шести пацанів лейтенантів, які приїхали з підлеглими вночі 26 квітня 1986 року в район палаючого реактора, я залишився живим один. І всі наступні роки нас добивала не скільки радіація, скільки байдужість влади. Бо їй завжди вигідніше було промовляти на могилах, переживати на словах про якийсь абстрактний "народ" та "героїв", ніж надати конкретну допомогу бодай одному конкретному інваліду.

Коли у 2006 році я вирішував питання житла, то в міськраді черга стояла на десятки років вперед. "І не сподівайся!" – почув я відповідь, на питання: "Коли можна отримати пільгове житло, як ліквідатору". І тоді я почав з’ясовувати можливість придбання житла через іпотечний кредит в УкрСиббанку.

УкрСиббанк наполягав саме на валютному кредиті, мотивуючи тим, що долар завжди валюта стабільна, а на гривневий у мене нібито, не вистачає доходів. Я тоді ще працював і отримував невелику пенсію інваліда 2 групи, тож порадившись із дружиною, вирішили взяти цей кредит, бо жити ж десь потрібно.

І ось, короткий розрахунок моїх "кредитних досягнень" через вісім років платежів:

Загальна сума кредиту на 15 років: 64 500 доларів, що становило 325 725 гривень.

За 8 років сплатив банку близько 70 000 доларів.

На сьогодні банк вимагає ще: 37 133, 20 долари, а це 569 460 грн. 47 коп. тобто сума боргу ЗБІЛЬШИЛАСЯ на 243 735 грн. 47 коп. !!!.

Щомісячний платіж становить близько 18 000 гривень!

Ще залишилося сплачувати кредит 7 років!

І, що головне, катастрофічний стрибок курсу - це не вина інвалідів-пенсіонерів, чому ж тоді лише позичальники стають цапами-відбувайлами у цій ситуації? Адже банк ці гроші з мене обов’язково видере, викрутить, вижме, - або вже з моєї сім’ї після моєї смерті. І нас таких десятки тисяч!

А держава мовчить… Споглядає…А я ж віддав за неї своє здоров’я, а мої побратими - життя…

Так як мені продавати нічого, то виставляю на аукціон в якості лотів, мої чорнобильські нагороди та оригінали документів за участь у ліквідації аварії.

Це мій Шляховий лист до міст Чорнобиль і Прип’ять, Картка обліку доз радіоактивного опромінення, нагороди та документи на них. До речі, інститутський "ромбик", який був на моєму на кітелі, що висить в шафі, ще й досі розгойдує стрілку дозиметра! Можу його теж додати до лотів!

Може, дорогувато, скаже хтось, але скільки в цих речах залишилося здоров'я 26-річного хлопця, ви навіть не можете уявити!!!! Бо, слава Богу, не знаєте, що означає "болить все"…

То може хоч хтось знайдеться у нашій українській державі, що зможе допомогти

ще живому ліквідатору?

Саєнко Сергій, Картка ПриватБанку: 5168 7572 3237 7640.

Минув рік.

У мене пройшло кілька судових засідань, які я очікувано програв.

А тим часом знову в ці квітневі дні владні чини прийдуть до могил моїх чорнобильських побратимів, щоб поставити галочку про проведене "мєропріятіє". Мені так хочеться їм сказати: Не покладайте квітів і вінків до наших могил, бо ці вінки вже почнуть падати на ваші голови, як колись вашому "папєрєдніку"!

Ви схиляєтеся в поклонах? Навіщо? Давайте просто проаналізуємо ваше РЕАЛЬНЕ відношення до людей на протягом року і впевнимося в тому, що ви – жахливі лицеміри!

1.Щоб спростити процедуру відбирання банкірами квартир у зубожілих українців 26 листопада 2014 року пан Яценюк підписав постанову №662 "Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів". – Ганьба!

2. Президент Порошенко наклав ВЕТО на закон, прийнятий Верховною Радою 28 грудня 2014 року, що передбачав мораторій на відчуження предмета іпотеки у неплатоспроможних валютних позичальників. Також цей закон забороняв примусове виселення мешканців такого житлового майна (законопроект № 1610) – Ганьба!

3. Президент Порошенко підписав закон, що обмежує з 1 квітня 2015 року до 1 січня 2016 року на період роботи тим пенсіонерам, пенсія яких становить понад 1423 гривень, виплату пенсій 85%, забрано харчування у дітей, чорнобильські пільги - Ганьба!

Якось так знову сталося, що навіть після кривавого Майдану, прірва між НИМИ, хто купляє квитки на Мальдіви за двісті тридцять тисяч гривень, і НАМИ, хто не має копійок, щоб доїхати до шахти на роботу, стала ще більшою.

А тепер ще й нові, злодійські тарифи постукали до осель обібраних українців…

Владо, чому ж ти так ненавидиш свій народ? Може він тобі чужий? Ти робиш усе можливе, щоб через безгрошів’я та злидні, батьки не змогли годувати, вчити та розвивати дітей, щоб у нашої країни не було майбутнього!

Владо, ти прагнеш знищити українську націю!?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги