Dragon Capital і жадібність: скільки коштують національні інтереси

9.1т

DRGN Limited, кіпрська офшорка "Dragon Capital", за якою стоїть Томаш Фіала - чеський бізнесмен і близький друг всім відомого "антикорупційного" друга російського бізнесмена і екс-спонсора КПУ Григоришина, несподівано (?) виграла арбітражний суд в Москві за позовом до "уряду" Криму щодо повернення грошей за придбані облігації АРК 2011 року.

Власне, виграш в московському суді афілійованої з Україною офшорки не міг відбутись просто так. Сподіваюсь, це зрозуміло. Позивачі продали Україну за відсуджені 18 млн грн. Ось чому:

1) саме рішення є визнанням російської "юрисдикції" Криму, бо "уряд" півострова є стороною і в тексті рішення є посилання на анексійні закони РФ;

2) удар під дих Україні в майбутньому арбітражі по російському хабарю-кредиту Януковичу кінця 2013 року - РФ просто покаже, що афілійованим з Україною структурам вона гроші віддає, а Україна Росії не хоче.

Я не знаю що рухало тими, хто організував позов - бо Dragon Capital передав кіпрській DRGN Limited кримські борги, щоб самим не судитися за активи на окупованій території в Москві, адже за українським законом це заборонено і тому вигадали схему. Якщо це була банальна жадібність, то Україні це буде дорого коштувати, і не тільки послабленням позиції в арбітражах з РФ. Сам факт позову вже використовували російські лоббісти для аргументації прийняття Європою російської юрисдикції Криму. Якщо ж не жадібність - то це вже справа СБУ. І я ще раз звертаюсь до Володимира Гройсмана - розгляньте питання запровадженгя санкцій проти кіпрської DRGN Limited. Всі підстави для цього є. 

P.S. Чимдалі більше дивуюся які цікаві друзі у записних антикорупціонерів!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости