Степан Барна
Степан Барна
Общественный деятель, депутат Тернопольского областного совета

Блог | Степан Барна: Вороги свободи

Вороги свободи

Протести в Туреччині до того налякали українську владу, що вона взялася просувати законопроект, який обмежуватиме свободу слова в Інтернеті та введе самоцензуру для блогерів та усіх користувачів.

Видео дня

Законопроект зареєстрував регіональский нардеп Володимир Олійник. В ньому передбачається внесення низки правок до закону "Про захист суспільної моралі", які фактично обмежуватимуть свободу слова в мережі Інтернет. У разі прийняття законопроекту провайдери будуть змушені протягом доби видаляти всі матеріали, які на думку представників влади будуть містити заклики до захоплення державної влади та повалення конституційного ладу. Після звернення СБУ чи МВС до якого-небудь кишенькового суду і відповідного його рішення буде видалятись будь-який гострий матеріал проти донецьких автократів.

Окрім цього, Олійник має намір зобов'язати інтернет-провайдерів за першим запитом СБУ чи управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю надавати дані про своїх абонентів та про послуги, які вони споживали.

Тобто, блакитні здатні зберегти легітимність свого правління лише за рахунок залякування суспільства, за допомогою МВС, СБУ та інших структур, які можна назвати загальною назвою – апарат гноблення.

Під питанням залишається те, чи зможе опозиційний кандидат виграти президентські вибори при цьому безчесному режимі, який піде на будь-які антиконституційні дії, задля збереження своєї влади.

Після антиконституційних дій Конституційного Суду, українці можуть розраховувати лише на себе. Захистити наші конституційні права та свободи ми можемо лише масовими протестами. І тому регіонали намагаються усіма можливими засобами унебезпечити себе, протягуючи законопроект, який дає їм змогу контролювати інтернет-простір.

Тим не менш, як показує досвід низки арабських країн та Туреччини, якщо народ довести до краю, то вже ніякими засобами не можливо подавити самоорганізацію протестуючих через соціальні мережі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...