Малопоміченим за всіма буремними подіями стало "переустройство" РПЦ МП

9.2т

Малопоміченим за всіма буремними подіями стало адміністративно-територіальне "переустройство" РПЦ МП, яке завершилось в березні 2014 року, буквально в канун кримської анексії.

Церква в Росії завжди мала альтернативний теріторіальний поділ відносно до державного, вже хоча б тому, що в якості інертного механизму ніяк не встигала за частими адміністративними переробками радянської влади. Проте, кілька років тому Кірілл висунув і впровадив реформу, згідно якої історично існуючі та новостворені єпархії мають входити до "митрополії", яка зобов'язана автоматично збігатись у своїх теренах з одним з 80-з-чимось суб'єктів РФ. Виключення зроблено для тих єпархій, які й так останніми роками збігались ген-в-ген з ціми суб'єктами - вони існують без мітрополії над собою.

Також, згідно реформи, іноземні округи РПЦ входитимуть в спеціально створені мітрополії або мітрополічні округи, які збігатимуться з кордонами ціх держав. Тобто фактично "сусідні республіки", як досі за радянською звичкою росіянці звуть незалежні держави, прирівнюються до суб'єктів РФ.

За посиланням дві мапи що відбивають початковий та поточний стан реформи.

http://www.hierarchy.religare.ru/data/orthod/russian/EparhiiRPC.png

http://www.hierarchy.religare.ru/data/orthod/russian/EparhiiRPC.jpg

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Автор

Наши блоги