Безквитковий проїзд у громадському транспорті: як уникнути штрафу

10.2т

Пам’ятаю, будучи студенткою юридичного факультету одного із столичних ВИШів, кожного дня ми, студенти, прямували на заняття із гуртожитку до головного корпусу університету - тролейбусом. Дорога була достатньо довгою – біля десяти зупинок. В години "пік" у тролейбусі було не поворухнутися.

Наш маршрут майже завжди був "щасливий". Дуже часто на одній із зупинок у пошуках "зайців" до тролейбусу заходили контролери.

На жаль, через низьку обізнаність щодо своїх прав у громадському транспорті, пасажири дуже часто страждали. Тоді на допомогу пасажирам приходили ми – студенти юридичного факультету: намагалися вирішити суперечки у правовому полі. У більшості випадків правда була на стороні – пасажирів. Контролери зазвичай були неввічливі, грубі, знаходилися в іншому, ніж передбачений маршрутним листом, транспортному засобі, не давали можливості пасажирам, які не мали проїзних документів, покинути салон.

"Незакомпостований квиток не дає права на проїзд" - багато разів повторює гучномовець у кожному столичному тролейбусі. У деяких видах громадського транспорту, зазвичай у маршрутних таксі, на вікнах висять кумедні (але інколи хочеться плакати від такого низького рівня грамотності громадян) оголошення – "штраф за безбілетний чи безквітковий проїзд".

Дійсно, підставою для проїзду у громадському транспорті столиці є закомпостований квиток. Проте, бувають випадки, що у тролейбусі, трамваї чи автобусі просто відсутній справний компостер. Найпопулярніша ситуація: салон просто переповнений пасажирами і витягнути гроші, щоб придбати квиток, не говорячи вже про його компостування, просто немає можливості. І звичайно, саме в таких ситуаціях, як пороблено, в салоні з’являються контролери із вимогою сплатити штраф.

Дуже часто контролери наполягають на оплаті штрафу, не даючи можливості пасажиру покинути тролейбус, автобус чи трамвай.

Отже, якщо у салон тролейбусу, автобусу чи трамваю зайшов контролер та вимагає від вас сплатити штраф, переконайтеся, що він:

- має службове посвідчення, яке він зобов’язаний пред’явити на першу вимогу пасажира;

- має нагрудний знак ( жетон, карту тощо) з особистим номером;

- має квитанцію встановленого зразка;

- повідомив на вашу вимогу свою посаду, номер телефону та назву підприємства, де він працює.

- знаходиться на маршруті тролейбусу, автобусу чи трамваю, який зазначений у його маршрутному листі.

Після цього, якщо ви дійсно не маєте належного проїзного документу, ви зобов’язані:

- або сплатити штраф та вартість проїзду ( при сплаті штрафу вам повинні надати квитанцію встановленого зразку),

- або вийти на найближчій зупинці.

- у виняткових випадках, у випадку вашої злісної непокори, ви можете бути доставлені у відділ поліції.

Контролер не має права перешкоджати вам вийти із тролейбусу, автобусу чи трамваю і наполягати на сплаті штрафу, а після виходу – права контролера взагалі закінчуються.

Підсумовуючи викладене, слід зазначити: кожний пасажир зобов’язаний сплачувати за проїзд. Проте, не потрібно забувати, що ми, пасажири, маємо право на якісне обслуговування.

Якщо так сталося, що ви не мали можливості закомпостувати квиток або його придбати саме через відсутність нормального сервісу і від вас вимагають сплатити штраф – нагадайте контролеру про ваше право вийти на найближчій зупинці, а його обов’язок – не перешкоджати вам у цьому.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости