БлогиМир

До Дня Перемоги над окупантами

7.7т

Коментар до зображення з написом на фото латиською мовою "разом з нацистами".

Зображення орла зі свастикою в лапах є відомим широкому загалу гербом Третього Рейху. Декому навіть відомо, що подібне зображення, але з повернутою до лівого крила головою орла було емблемою нацистської партії.

Менше відомостей щодо двоголового орла і свастики. Це Державний герб Російської республіки, який 7 квітня 1917 року Сенат розпорядився опублікувати як малюнок нової печатки в "Збірнику узаконень і розпоряджень Уряду". Попередньо малюнок обговорювався в комісії при Виконкомі Ради робочих і солдатських депутатів у справах мистецтв (А. М. Горький, І. Я. Білібін, В. К. Лукомський, О. М. Бенуа, М. К. Реріх). Ще до офіційного визнання, зокрема, під час подій лютого 1917 року це зображення широко використовувалося у поєднанні з червоним прапором.

Двоголовий орел без корон, скіпетра, держави і інших регалій, що нагадував за своїм виглядом орла з печатки Івана III та свастикою продовжували використовувати і після Жовтневої революції російські більшовики, аж до прийняття нового радянського герба 24 липня 1918 року.

Зображення двоголового орла зі свастикою було не лише на печатці Тимчасового Уряду, а й на тодішніх грошах номіналом 250 та 10000 (свастика без орла) рублів. Більшовики Росії друкував ці гроші до грошової реформи 1919 року.

В період так званої гражданской войни в Росії свастика красувалась на шевронах як командного складу, так і красноармєйцев РККА, зокрема Південно-Східного фронту.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги