УкрРус

У Маріуполі за ґратами продовжують утримувати українських патріотів

В Маріуполі за ґратами продовжують утримувати українських патріотів у так званій справі групи "Равлики". Нагадаю, навесні цього року група українських добровольців і партизан затримала на агрофірмі "Євгенівська" в Великоновоселівському районі Донецької області групу сепаратистів. При затриманні було вилучено велику кількість зброї, вибухівки, сепаратиської літератури та символіки. Добровольці захоплюючи сепаратистів на аграфірмі "Євгенівська" ( до речі колишнього господара цієї агрофірми в часи призеденства Януковича вбили і з того часу вона належить свахі президента - втікача) діяли з відома і за погодженням з тодішнім заступником начальника Донецької міліції Ільйою Ківою. Але через конфлікт Ківи з тодішнім своїм керівником, очільником Донецької міліції генералом В'ячеславом Аброськіним затримала донецька міліція не сепаратистів, а українських добровольців. Їх звинуватили в грабунку і кинули за грати.

В результаті масової правозахистної боротьби волонтерів та добровольців трьох з ув'язнених патріотів вдалося витягти на поруки народних депутатів. Інші залишились за ґратами і серед них боєць батальйону "Свята Марія" Костянтин Кривич.

Костя мешканець Донецька з перших днів війни на Сході зайняв проукраїнську позицію. Воював в складі добровольчих підрозділів в Пісках та Донецькому аеропорту.

Нещодавно незважаючи на те, що Костянтин Кривич захворів в Маріупольському СІЗО на туберкульоз і ряд народних депутатів від різних фракцій коаліції просили передати його на поруки донецько-маріупольський суд залишив Кривича за ґратами. На цьому судовому засіданні побував мій колега та товариш Дмитро Лінько. Його розповідь мене шокувала. Мова йде про діалог між донецько-маріупольським суддею і українським добровольцем Кривичем. Спробую відтворити його слово в слово.

Суддя:

- Кривич скажіть будь ласка, чому Ви виїхали з Донецька?

Кривич:

- Мій дім в Донецьку спалили з градів російські окупанти. Я виїхав на підконтрольну Україні територію і свідомо взяв до рук зброю, щоб захистити країну і рідний Донецьк від окупантів. Воював в Пісках та донецькому аеропорту.

Суддя (собі під ніс):

- то Ви Кривич воюючи в Пісках та аеропорту стріляли по своїй домівці. Може то Ви самі спалили свій будинок?

Кривич (німа сцена).

В мене також слів немає. Одна нецензурщина. Два дні тому Донецька прокуратура до звинувачення Кривичу додала декілька обтяжуючих статтей. Ми в свою чергу продовжуємо боротись за свободу українського патріота Костянтина Кривича та його соратників, який став жертвою мєнтовського свавілля та мєнтовських воєн.

В контексті цієї історії в мене та ряда колег народних депутатів виникла думка, щодо необхідності негайного ухвалення парламентом закону про особливість здійснення правосуддя в зоні АТО, згідно якого бійців ЗСУ, МВС та добровольців у випадку звинувачення їх у скоєнні будь-якого злочину має судити не Донецький чи Луганський суд, а суд за місцем прописки військової частини чи підрозділу МВС.

Тільки так ми зможемо уникнути ідеологічної заангажованості суддів.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги