, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

У Маріуполі за ґратами продовжують утримувати українських патріотів

4.8т

В Маріуполі за ґратами продовжують утримувати українських патріотів у так званій справі групи "Равлики". Нагадаю, навесні цього року група українських добровольців і партизан затримала на агрофірмі "Євгенівська" в Великоновоселівському районі Донецької області групу сепаратистів. При затриманні було вилучено велику кількість зброї, вибухівки, сепаратиської літератури та символіки. Добровольці захоплюючи сепаратистів на аграфірмі "Євгенівська" ( до речі колишнього господара цієї агрофірми в часи призеденства Януковича вбили і з того часу вона належить свахі президента - втікача) діяли з відома і за погодженням з тодішнім заступником начальника Донецької міліції Ільйою Ківою. Але через конфлікт Ківи з тодішнім своїм керівником, очільником Донецької міліції генералом В'ячеславом Аброськіним затримала донецька міліція не сепаратистів, а українських добровольців. Їх звинуватили в грабунку і кинули за грати.

В результаті масової правозахистної боротьби волонтерів та добровольців трьох з ув'язнених патріотів вдалося витягти на поруки народних депутатів. Інші залишились за ґратами і серед них боєць батальйону "Свята Марія" Костянтин Кривич.

Костя мешканець Донецька з перших днів війни на Сході зайняв проукраїнську позицію. Воював в складі добровольчих підрозділів в Пісках та Донецькому аеропорту.

Нещодавно незважаючи на те, що Костянтин Кривич захворів в Маріупольському СІЗО на туберкульоз і ряд народних депутатів від різних фракцій коаліції просили передати його на поруки донецько-маріупольський суд залишив Кривича за ґратами. На цьому судовому засіданні побував мій колега та товариш Дмитро Лінько. Його розповідь мене шокувала. Мова йде про діалог між донецько-маріупольським суддею і українським добровольцем Кривичем. Спробую відтворити його слово в слово.

Суддя:

- Кривич скажіть будь ласка, чому Ви виїхали з Донецька?

Кривич:

- Мій дім в Донецьку спалили з градів російські окупанти. Я виїхав на підконтрольну Україні територію і свідомо взяв до рук зброю, щоб захистити країну і рідний Донецьк від окупантів. Воював в Пісках та донецькому аеропорту.

Суддя (собі під ніс):

- то Ви Кривич воюючи в Пісках та аеропорту стріляли по своїй домівці. Може то Ви самі спалили свій будинок?

Кривич (німа сцена).

В мене також слів немає. Одна нецензурщина. Два дні тому Донецька прокуратура до звинувачення Кривичу додала декілька обтяжуючих статтей. Ми в свою чергу продовжуємо боротись за свободу українського патріота Костянтина Кривича та його соратників, який став жертвою мєнтовського свавілля та мєнтовських воєн.

В контексті цієї історії в мене та ряда колег народних депутатів виникла думка, щодо необхідності негайного ухвалення парламентом закону про особливість здійснення правосуддя в зоні АТО, згідно якого бійців ЗСУ, МВС та добровольців у випадку звинувачення їх у скоєнні будь-якого злочину має судити не Донецький чи Луганський суд, а суд за місцем прописки військової частини чи підрозділу МВС.

Тільки так ми зможемо уникнути ідеологічної заангажованості суддів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги