УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Андрей Новак
Андрей Новак
экономист

Блог | Чи потрібні Україні офшорні зони?

Чи потрібні Україні офшорні зони?

Так звані офшорні зони, їх ще називають "податкові гавані", призначені для приваблення юридичних компаній в країну. Як правило, їх створюють в невеличких країнах, які самі по собі не мають особливих ресурсів, і для них вихід – залучення фінансових ресурсів. Основна мета реєстрації офшорних компаній – це уникнення національного оподаткування, продаж товарів через ці компанії за завідомо заниженими цінами.

Читайте: Налоговая реформа и борьба с офшорами. Мировой опыт

Звичайно, що основна умова для створення таких компаній – це відповідне законодавче поле в такій країні, і умови конфіденційності. Ось саме умови конфіденційності і були порушені в Панамі, що може призвести до того, що її послугами офшорні компанії будуть набагато менше користуватись.

З приводу можливості існування офшорних зон в Україні, яка є великою державою територіально, з великими ресурсами, тут скоріше треба говорити про сприятливе податкове та митне законодавство. Для нас основний інтерес – не лише формальна юридична реєстрація компаній на території України, для нас це, що важливіше, розміщення виробництва на території країни, тому що нам треба забезпечувати зайнятість величезного населення. Тому нам самі по собі введення офшорних схем на території країни не допоможе вирішити нашого головного економічного завдання – зайнятості населення.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...