Покровитель політв’язнів

3.9т

У день Святого Миколи молився за вільну, сильну і заможну Україну біля його ікони у Домініканському соборі Львова (нині - Церква Святої Євхаристії УГКЦ).

Фантастичне місце дивної краси, намолене поколіннями за понад 600 років...

Дякую отцеві Любомиру за зворушливу проповідь, яка нагадала мені одну схожу історію з свого життя, про яку напишу іншим разом.

Взагалі Микола Мир-Лікійський - для мене особливий Святий. Кожного дня молюсь біля однієї з ікон вже багато років. Улюблені - маленька у Володимирському соборі (ліворуч від мощей Священомученика Макарія, ближче до вівтаря) і чудотворна у Феодосійському монастирі (ліворуч, з дарами).

Його життя було неймовірним. Учасник Нікейського Собору, під час якого вдарив по голові свого опонента Арія. Через що був заарештований, але до закінчення Собору звільнений і виправданий - за нього заступилась сама Богородиця, яка явилась індивідуально увісні кожному з учасників Собору, хто проводив репресії проти Миколи Мир-Лікійського.

Святий Микола - покровитель воїнів, політв'язнів, помилково звинувачених, мореплавців і подоріжних, рибалок, купців, злодіїв, що розкаялись, фармацевтів, лучників.

***

Привітали з Миколайчиком родину нашого загиблого на Східному фронті земляка, Героя Олександра Бойка: дружину пані Світлану, сина Олександра і донечку Богдану.

Уродженець Клеваня Олександр В'ячеславович Бойко був старшим навідником міномету 93 бригади ЗСУ. Загинув у Пісках у 2015 році.

Певен, тато на небі гордиться своїми дітьми: Богданочка допомагає мамі у всьому. А Сашко, хоча йому всього 17 - вже справжній голова сім'ї і чітко розуміє, що несе відповідальність за своїх.

Серед інших подарунків була і монета від Олега Ляшка - її презентував Олександру. Як старшому.

***

Георгій Лозовий цього року був не чемний, і Миколай записав у своєму органайзері, що цьому малому треба принести різочку.

Але дядя Андрій усе порішав із Миколаєм, домовились про мирову угоду, різочку списали як не годну в користуванні (залежалась на різочковому складі ніби, термін придатності давно минув) - і Жора замість різочки навіть отримав конфети за рахунок свіжого траншу кредиту НБФ (Небесного валютного фонду). Як Андрій домовлявся - не питайте, комерційна таємниця, точніше не комерційна, а корупційна.

Жартую, звичайно. Із Святими не домовишся. І по-чесному Георгій - гордість родини. Дуже гарно вчиться (особливо - українська мова та english), не має поганих оцінок взагалі, не курить, не бухає, чемно себе поводить, ходить на плавання і комп'ютерні курси, допомагає мамі і бабусі по господарству, потихеньку вчить нашу історію, щоб бути справжнім українцем. Тому ніякої різочки бути не може в принципі. На відміну від багатьох дядіних колег, які на різочку однозначно заслужили .))

***

Колись на Миколая мені, геть малому, подарили плюшевого тиранозавра. О, яке це було щастя! Хіба дорослі вміють радіти так щиро і сильно, як малеча?..

Потім вдома з'явився живий бульдог і сожрав тиранозавра з особим рвєнієм. Шо поробиш, у жорстокім світі виживає сильнєйший.

***

Кожна дитина чекає на подарунок.

Якщо є хоча б мінімальна можливість привітати тих, хто особливо потребує турботи - зробіть це обов'язково.

Не тільки сьогодні.

У Миколая багато роботи і дуже напряжний графік. Телефон глючить через надмірну кількість повідомлень. І на WhatsApp пишуть, і на Viber, і на Telegram, і в Facebook. Він не встигає скрізь прийти вчасно (ще й пробки на дорогах), може прийти і завтра, і в понеділок, і на тижні...

***

Вихованці школи-інтернату в Клевані на Рівненщині. Подаркі получили усі.

***

Правилом віри і образом лагідности, учителем повздержности явила тебе твоєму стаду всіх речей істина. Ради цього придбав ти смиренням високе, убогістю — багате, отче, священноначальнику Миколаю. Моли Христа Бога, щоб спаслися душі наші...

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости