Ще три роки тому від липня можна було очікувати лише одного – відпустки. Сьогодні, коли на Сході режим припинення вогню виглядає як "кількість обстрілів досягло рівня серпня минулого року", а правоохоронці можуть заплутатись в адресах і прийти з обшуком до когось "помилково", літній спокій може лише снитись.

Першу половину липня загрози військової ескалації на Донбасі будуть зростати. Це викликано і сезонністю, відпустками, і закриттям політичного сезону в Україні, і засіданням Трьохсторонньої контактної групи (13 липня). І таким же стимулом будуть останні засідання ВР (14-15 липня), на які зненацька можуть винести питання про вибори на Донбасі. Лише у другій половині місяця може бути затишшя – війна війною, а відпуски для "відпускників" - за розкладом.

Власне не "попустить" влітку і контрольовану Україною територію. По-перше, закриття політичного сезону. В останні дні роботи ВР (під час яких часто приймаються важливі рішення) можливі провокації – суміжні з насиллям та погрозами – як всередині, так і ззовні парламенту.

По-друге, - Українська православна церква (Московський патріархат) організувала Всеукраїнський хресний хід миру, любові і молитви за Україну. З Донецька до Києва. І назустріч їм такий же хід із Західної України. Планується, що мир вони нестимуть цілий місяць. Тобто, цілий місяць 300 паломників із "ДНР" з хоругвами Московського патріархату, які заявлятимуть, що вони за "руський мір", дратуватимуть українських радикалів.

По-третє, - довибори 17 липня. Вибори і за мирних часів межували із загостреннями. А що говорити зараз, коли можуть "змінусувати" за дрібниці? Більше того, екстреми на них можливі у будь-якій якості – і як реклама (антиреклама) якогось кандидата, і як засіб тиску на інших кандидатів (членів виборчих комісій).

І про світ. Враховуючи, що Україна такий же гравець у міжнародній політиці, як і у футболі, то гратимуть нами у липні "ніпадєцкі". На Саміт НАТО, що пройде 8-9 липня, покладають великі антиросійські сподівання. Він має розширити військову присутність Альянсу у Східній Європі. І здавалось – получи рашист гранату, бо війська НАТО оберігатимуть Неньку. А ні. Єдине, що оберігатиме НАТО – це країни НАТО. Щоправда, Росію, яку навіть абревіатура Альянсу лякає більше, ніж здача Сибіру Китаю, розміщення військ таки дуже дратуватиме. І, як відповідь, Ерефія підтягуватиме війська до своїх західних кордонів.

Звичайно, з одного боку, дратувати Рашку – це добре. А з іншого – всі війська, які підтягнуться до нашого кордону, завтра можуть стати "трактористами і шахтарями" "ДНР/ЛНР". І такі панічні очікування дійсно лякатимуть.

І традиційно загрози виходитимуть від масових заходів. Особливо, - коли мова йде про фінал ЄВРО-2016. В мережі уже поширилась думка про те, що зіткнення футбольних хуліганів якось пропали після того, як Росія вилетіла з чемпіонату. Тому Кремлю конче необхідно довести зворотне – що не лише росіяни створюють загрози уболівальникам. Чужими, зрозуміло, руками. Тим більше, - для цього є демонізованіший для європейців ІДІЛ. І чим більше буде проблем у ЄС, тим швидше там забудуть про російську інтервенцію в Україні.

Літо буде жарким. І хай ці загрози не здійсняться.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости