, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Чи вплине здешевлення депозитів на кредитування в Україні

4.2т

Зважена грошово-кредитна політика і збалансований бюджет посприяв досягти певної макроекономічної стабільності на ринку, який у нас не цілком стійкий. Відсоток інфляції значно знизився і відповідає прогнозованому показнику (річна інфляція становить приблизно 12%). Так, у зв’язку із цим знизилась і облікова ставка Національного банку України і ставки по яких банки визначають свої депозити.

Побутує думка, що при зниженні ставок на депозити повинні подешевшати й кредити. Втім ключова помилка у тому, що не слід казати "повинні", правильно казати "можуть подешевшати".

За умови здешевлення враховуються всі ризики: ризики платоспроможності клієнта, його фінансового стану, ліквідної застави, а також валютні ризики тощо. Звісно, ставка депозитів певною мірою впливає на відсоткову ставку за кредитами, але це не прямопорціональна залежність.

Важливу роль відіграє комунікація між регулятором і владою, щоб ринки керувались макроекономічним прогнозом, а не побоюваннями, які сьогодні домінують серед учасників ринку. Ви ж бачите, що вже понад рік ми говоримо про кредит валютного фонду. Нам пояснюють, що він буде, але чекаємо уже його понад рік.

Виділення цих коштів було б доброю підмогою для підтримання макроекономічної стабільності в Україні. Після його отримання можна було б говорити про зниження облікової та депозитної ставки. Це б також вирішило проблеми неплатежів, реструктуризації заборгованості корпоративних клієнтів тощо.

Гадаю, проблему вищезгаданої комунікації вирішити можна. Це скоріше питання політичної волі: якщо уряд і парламент працюватиме конструктивною та злагодженою, то напруга серед учасників ринку зникне.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги