УкрРус

Чи вплине здешевлення депозитів на кредитування в Україні

4.8т

Зважена грошово-кредитна політика і збалансований бюджет посприяв досягти певної макроекономічної стабільності на ринку, який у нас не цілком стійкий. Відсоток інфляції значно знизився і відповідає прогнозованому показнику (річна інфляція становить приблизно 12%). Так, у зв’язку із цим знизилась і облікова ставка Національного банку України і ставки по яких банки визначають свої депозити.

Побутує думка, що при зниженні ставок на депозити повинні подешевшати й кредити. Втім ключова помилка у тому, що не слід казати "повинні", правильно казати "можуть подешевшати".

За умови здешевлення враховуються всі ризики: ризики платоспроможності клієнта, його фінансового стану, ліквідної застави, а також валютні ризики тощо. Звісно, ставка депозитів певною мірою впливає на відсоткову ставку за кредитами, але це не прямопорціональна залежність.

Важливу роль відіграє комунікація між регулятором і владою, щоб ринки керувались макроекономічним прогнозом, а не побоюваннями, які сьогодні домінують серед учасників ринку. Ви ж бачите, що вже понад рік ми говоримо про кредит валютного фонду. Нам пояснюють, що він буде, але чекаємо уже його понад рік.

Виділення цих коштів було б доброю підмогою для підтримання макроекономічної стабільності в Україні. Після його отримання можна було б говорити про зниження облікової та депозитної ставки. Це б також вирішило проблеми неплатежів, реструктуризації заборгованості корпоративних клієнтів тощо.

Гадаю, проблему вищезгаданої комунікації вирішити можна. Це скоріше питання політичної волі: якщо уряд і парламент працюватиме конструктивною та злагодженою, то напруга серед учасників ринку зникне.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги