В черговий раз почали з'являтися новини про передачу засуджених з Криму. І чомусь цим питанням займаються не ті, хто визначений законом, не Мін'юст, ні Генпрокуратура, ні Пенітенціарна служба...

Коротко нагадаю історію питання - в середині березня 2014 року зв'язок з кримськими колоніями та СІЗО було розірвано за їхньої ініціативи, яка добряче підкріплювалася "ввічливими людьми" з ФСБ ті ФСІН РФ. Представники цих служб були присутні в кожній установі та негласно керували процесами. В установах Криму залишилось близько 2 тисячі засуджених та 800 ув'язнених.

Я, як голова ДПТСУ, новопризначений на той час, був готовий вступити в переговори для організації вивезення ВСІХ засуджених і ув'язнених на "материк", як кажуть в Криму. Навіть погодив це питання з Внутрішніми військами - технічно це було можливо, організувавши два ешелони.

Неодноразово просив дозволу в Міністра юстиції на початок перемовин з російською стороною щодо цього питання. У відповідь було таке - "якщо вступимо в перемовини, визнаємо легітимність російської влади там".

Заради справедливості треба зазначити, що така позиція тоді була не тільки в Міністерства юстиції, а й у МЗС, МВС, та багатьох інших державних діячів. Але шанс на той час був упущений, РФ поглинула півострів. Всім засудженим примусово надали російське громадянство, а українські вироки перекваліфікували за російським кодексом. Ще в травні 2014 більше 300 ув'язнених Сімферопольського СІЗО написали до окупаційної влади колективне звернення з підписами, що вони вимагають повернути їх в українські установи і судити за українськими законами.

Репресивна машина ФСБ-ФСІН спрацювала по накатаній - листа спробували приховати, підбурювачів ізолювали, вільнодумство придушили. Так все там і залишилось. Ніхто ніяких переговорів не вів. І зараз це використовують проти нашої держави наші супротивники, заявляючи на весь світ, що Україна не зверталась з питанням щодо видачі засуджених. І так воно і є. Зараз цим питанням опікується тільки Омбудсмен.

Чому саме він, і чому тільки він? Покаже час. Але це не додає плюсів державі Україна, яка просто кидає майже 3 тисячі чоловік в установах Криму та 25 тисяч чоловік в установах Донбасу. Мін'юст та ДПтСУ їх просто викреслили з обліку.

Гріхи проти людяності не забуваються. Про них нагадує сам час. І спокутувати їх доведеться всім нам.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости