Україна здатна замінити Росію на турецькому ринку

2.2т

Український агросектор готовий виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччини.

Якщо традиційні партнери Туреччини застосують санкції, тобто припинять постачати зернові, Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум вдвічі. Туреччина давній і надійний партнер Украіни, ми готові виступити гарантом продовольчої безпеки цієї країни.

Таким чином, Україна зможе замінити Росію на турецькому ринку. Яким би не було рішення російської сторони, воно не повинно вплинути на продовольчу безпеку Туреччини.. Україна має вдосталь продукції відповідної якості, аби забезпечити потреби турецьких споживачів у разі введення експортних обмежень з боку Російської Федерації.

За 10 місяців 2015 року Україна вже експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже 566 млн доларів США, серед якої зерна на суму більше 55 млн і олії - на суму майже 75 млн. У разі введення Росією продовольчого ембарго проти Туреччини, Україна може істотно збільшити ці показники за рахунок додаткових поставок пшениці, кукурудзи, ячменю, бобових та олії.

Звичайно, на даний момент зарано говорити про зміни у товарообігу між Туреччиною та Україною, однак ми готові до поглиблення двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Розширення та диверсифікація експортного ринку залишається пріоритетом для України, а Туреччина - перспективним торгівельним партнером.

Станом на 27 листопада намолочено 59,7 млн тонн зерна.

Всього експортовано та підготовлено зерна до експорту майже 17 млн тонн. Українські сільгоспвиробники постачають свою продукцію в 190 країн світу.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости