БлогиМир

Під загрозою існування провідних медичних інститутів України

5.1т

Не хочу ставати на жодну зі сторон конфлікту між в.о. Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун та директором Інституту серця Борисом Тодуровим у їх суперечці стосовно реформування медичної галузі в Україні.

В той же час, я глибоко стурбований долею провідних інститутів: Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова, Інституту кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска, Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова, Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, що відносяться до відомства Національної Академії медичних наук. Звичайно, НАМНУ потребує реформування, але не шляхом зменшення фінансування його інститутів.

Наразі фінансування цих провідних медичних закладів відбувається на рівні 20-30% від реальних потреб. Це означає відсутність коштів на закупівлю медикаментів та обладнання, оплату комунальних послуг і виплату заробітної плати одним із найкращих фахівців в країні. Існує реальна загроза припинення тепло- та енерго- постачання, скорочення більшої частини висококласних спеціалістів. Без необхідного догляду та обслуговування, неминучим є вихід з ладу складного та високовартісного обладнання, а відсутність опалення запустить процес руйнування сучасних операційних залів, лікувальних та операційних корпусів.

По суті, це ставить унікальні заклади, де тисячам українців роблять надскладні операції, на межу закриття. В медичних колах поширюється інформація, що таке урізання державного фінансування робиться з метою подальшої приватизації ряду унікальних медичних інститутів.

В зв'язку із катастрофічним зменшенням фінансування вищезгаданих інститутів та медичної галузі в цілому, як народний депутат України, я звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, з проханням втрутитись і недопустити знищення провідних медичних установ, зберегти науковий та медичний потенціалу України.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги