Чи є ще шанс на цивілізовані вибори у головних містах України?

5.4т

Фактично, завершились вибори до місцевих рад, та зараз не беруся аналізувати усі позитивні і негативні особливості цієї виборчої кампанії. Єдине, акцентую увагу на загальному висновку: власне, дискусії про те, якою повинна бути система місцевого самоврядування та які плани розвитку і місія головних регіонів та міст України, так і не відбулося.

Здебільшого, під час виборів йшла традиційна партійна боротьба з лозунгами, які нагадували часом президентську чи парламентську виборчу кампанію, і врешті-решт в багатьох регіонах вибори звелися до дискусії "хто кого більше ненавидить", а не про те, що треба робити в тому чи іншому місті, районі чи області.

Але попри усі недоліки нового виборчого закону, наявність другого туру виборів міських голів в обласних центрах є доброю новиною і, найважливіше, - доброю можливістю все-таки скористатися шансом для цивілізованої європейської кампанії бодай у другому турі мерських виборів.

Справа в тому, що більшість великих міст України, починаючи з Києва, матимуть другий тур виборів 15 листопада. І на моє переконання, треба зробити все, щоб завершити жорстке протистояння попереднього туру, обливання брудом, медійну війну, обмін псевдосоціологічними дослідженнями та псевдоекспертними висновками, і все-таки змусити двох кандидатів на посади мерів міст презентувати їхні програми розвитку міста, механізми та інструменти їх втілення, представити їхні команди та більшості, з якими вони співпрацюватимуть у міськрадах.

Це можливо зробити у медійному форматі: надвеликих зусиль і грошей не потрібно, щоб провести нормальні цивілізовані теледебати із залученням експертів в усіх містах, де відбудуться другий тур вибрів міських голів. Під час цих дебатів кандидати мають не обмінюватися спогадами про своє минуле життя і не розповідати про те, чому вони ненавидять свого опонента, а натомість донести, яким вони бачать місто, яке вони хочуть очолити, через 5 років, як і хто реалізовуватиме їхній план розвитку міста, з кого вони створюватимуть більшість в міськраді і якими будуть першочергові напрямки їхньої роботи.

Тож, на мою думку, в Україні ще існує шанс, готуючись до другого туру 15 листопада, провести цивілізовані європейські вибори в головних містах України.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости