Александр Зинченко
Александр Зинченко
Футболист сборной Украины и "Манчестер Сити"

Блог | Александр Зинченко: Рівень кретинизму в Польщі набуває небезпечних значень

Польський Сейм

До Сейму внесений законопроект, що вносить зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі.

Видео дня

Законопроект дозволяє посадити на термін до 3-х років за заперечення участі українців у Голокості. Також злочином є заперечення вбивств поляків українцями під час Другої світової війни.

Ст 1. п.2а:

"Злочинами українських націоналістів та українських формацій, що колаборували із ІІІ Рейхом, у визначенні закону, є дії, здійснені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, які полягають у застосуванні насильства, терору або інших форм порушення прав людини проти як окремих особистостей, так і груп населення, а особливо – проти населення польського.

Злочином українських націоналістів та українських формацій, що колаборували із ІІІ Рейхом є також участь у винищенні єврейського населення та геноциді громадян ІІ Речіпосполитої Польської на теренах Волині і Східної Малопольщі".

Доповнення тієї статті цими новими положеннями дозволяє поширити санкції передбачені іншою статтею чинного закону:

Ст 55. Кримінальна відповідальність за публічне і всупереч фактам заперечення злочинів.

Той, хто публічно і всупереч фактів заперечує злочини, про які ідеться у ст 1. […] підлягає штрафу або позбавленню волі на термін до 3-х років.

Цікаво, але новелізація цього закону не передбачає покарання для тих, хто заперечує участь поляків у Голокості. Як це, наприклад, зробив новий голова Інституту національної пам’яті Польщі, виступаючи у польському Сеймі у липні.

На запитання опозиційного депутата Міхала Щерби (партія "Громадянська платформа") щодо винуватців масового вбивства євреїв у Єдвабному, Ярослав Шарек відповів:

"Виконавцями цього злочину були німці, які використали у механізмі власного терору під примусом групку поляків".

Раніше Інститут національної пам'яті Польщі провів слідство у справі погрому в Єдвабному:

"Встановлено однозначно, що безпосередніми виконавцями злочину 10 липня 1941 року в Єдвабному була група місцевих чоловіків. Це сталося внаслідок німецького підбурювання, на що вказують незаперечні докази. Але відомо, що німці у безпосередніх діях вбивства участі не брали".

Інститут національної пам'яті Польщі встановив у 2003 році, що у стодолі живими було спалено 300 осіб, а 40 було вбито раніше.

Але заперечення співучасті поляків у Голокості – злочином не є. Бо тоді прийдеться запроторити до в’язниці нового голову Інституту національної пам’яті Польщі.

Для польських законотворців також цілком ок є, коли вулиці називають ім’ям людей, які причетні до масових вбивств поляками українців в Сагрині. Наприклад, у Грубешові є вулиця Станіслава Басая "Рися", який керував акцією знищення Сагрині та інших українських сіл у березні 1944 року. Для польських законодавців – вбивати українців не гріх?!

Пояснювальна записка до законопроекту – це окрема історія. Після того, що автор – депутат Томаш Жимковський – робить із Історією, він як чесний чоловік мав би на ній одружитися.

У День української Незалежності президенти обох країн підписують якісь декларації, в яких говорять про інтенсифікацію діалогу істориків... А потім депутати польського Сейму вносять законопроект: як будете говорити щось не те – посадимо в тюрму! Ну, напишіть вже тоді: крок праворуч-ліворуч - розстріл! А то якісь 3 роки!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...