Політизація або навпаки демонстративна віддаленість від реальних проблем суспільства буває в ті часи, роки і періоди, коли суспільству найважче. Тоді можуть або розвиватися радикальні фундаменталістські релігійні течії або ж люди в результаті страждають від того, що їм все ж доведеться дізнатися те, чого вони не хочуть.

Суспільний організм буває хворобливим. Це стосується не тільки релігійних уявлень і Бога. Щоб відкрити свої обійми для того чи іншого послідовного напрямку, не треба, щоб сталася якась велика катастрофа. У суспільстві завжди є праві і ліві, і всі хочуть бути центром. Але щоб знайти правильне розв’язання – для того треба щось більше, ніж змагання. Треба розуміти, звідки іде напрямок напруження у суспільстві, які форми матиме релігія у свідомості і практиці.

Хотів би підкреслити, що тут йдеться не про християнство православного звичаю, а про широкий спектр релігії.

Як тільки люди починають закликати на поміч Бога, то тут же переступають межу дозволеного. Як сказано церковнослов’янською мовою "не приемли Господа Бога своего твоего всуе". Це коли до Бога звертаються за дрібницями і політичними в тому числі.

Що стосується священиків Московського патріархату, які відмовлялися справляти церковну відправу за жертвами війни – це було дуже огидно. Хоча наслідок різний, але рвались бомби і гинули діти. І то був злочин перед людством в однаковій мірі.

Це була не просто торгівля ідеями, а прагнення служити корисливим цілям. А це має бути ганьбою.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости