, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Чи вистачить української музики для заповнення квот?

1.9т

Швидше за все, Сашко Положинський з гурту "Тартак" у 2016-му не написав би пісню "100% плагіат", де свого часу благально виспівував "Прокрутіть цю пісню по радіо". Зараз українські музиканти давно перестали орієнтуватися на "розкрутку" в радіоефірі. Набагато більш ефективна промоція відбувається у тих же соціальних мережах. В Україні є навіть випадок, коли група, не маючи якісних студійних записів, збирала аншлагові концерти в українських містах. Йдеться про проект "Один в каное", яких лише зараз потрохи почали ротувати на радіо.

Українські музиканти перестали ставити ставки на радіо через закритість цього ринку. А ще, на моє переконання, – через елементарні лінощі музичних редакторів.

Зараз після того, як закон про квоти на україномовну музику на радіо вступив у силу, у вітчизняному радіоефірі справді можна почути ще більше музики українською мовою.

Але, як показує практика, музичним редакторам набагато простіше додати щогодини по ще одній пісні "Океану Ельзи", Ірини Білик і Наталки Могилевської, ніж шукати щось нове. Таке, яке буде відповідати формату станції.

Створюється враження, що девіз наших музичних редакторів (не всіх, на щастя) – "У будь-якій незрозумілій ситуації – став Океан Ельзи". При чому нічого проти цього гурту я не маю. Але пропоную в ефірі ставити не такі уже заїжджені треки "Океанів".

До речі, на радіо "Шансон" днями почула пісню Павла Гудімова "Навесні". Не дуже зрозуміла, який стосунок до формату станції має Гудімов, і чи актуально у листопаді слухати весняні пісні.

Багато "навколоквотних" розмов точилося навколо того, мовляв, що ж робити нішевим радіостанціям, які, наприклад, крутять танцювальну музику. Насправді не бачу проблеми, якщо, звичайно, не лінуватися шукати. У маленьких українських містечках роблять круті ремікси.

Підбір музики у радіоефір – важка праця. Якщо справді підходити до питання професійно і активно працювати, то можна уникнути ситуації, коли радіостанції будуть схожі одна на одну.

А квоти на україномовну музику, можливо, повернуть авторитет радіостанцій серед вітчизняних музикантів. І породять ще більш конкурентоспроможний музичний продукт.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги