, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

З тарифами розібралися, на черзі – прописка

6.8т

Про вже вирішені та існуючі проблеми власників квартир у цокольних поверхах багатоквартирних будинків розповіли на прес-конференції в "Інтерфакс Україна" керівники ГО "Об'єднання власників кварти Ірпеня" (ОВКІ).

Їхня історія, так би мовити, коріннями сягає ще радянських часів. Згідно постанови сімдесятих років минулого століття цокольні поверхи визначили, як нежитлові. Зараз же реально чимало людей купують квартири (вони коштують на четвертину чи, навіть, третину дешевше, ніж поверхами вище) у напівпідвальних поверхах. Точніше кажучи, купують приміщення, які донедавна формально вважалася апріорі нежитловими. Відтак, і тарифи на електропостачання там були, як для установ та організацій, і прописатися "нижче рівня" землі наразі неможливо. Окрім того, у цокольні поверхи не підводять газ. Тобто все опалення, кухонні плити і т. ін. працює на електриці.

Тим не менше, у таких приміщеннях реально живуть люди, які змушені платити за електроенергію за тарифами підприємств – 1,36 грн. за кіловат-годину. Щоправда, завдяки зусиллям ОВКІ в Ірпені близько двохсот цокольних помешкань ще минулої зими визнали квартирами, й дозволили людям платити за нормальними тарифами для фізичних осіб. Адже суми виходять чималенькі. За тарифом для підприємств (враховуючи освітлення, плити, опалення) у зимові місяці набігало кількасот гривень на місяць в режимі економії. Якщо ж заощаджувати на опаленні не має можливості, то рахунки за електроенергію доходили до двох тисяч на місяць (!) у невеличкій однокімнатній квартирі.

Першими з цією несправедливістю системно почали боротися в Ірпені. "Фактично, це порушення Конституції – дискримінація людей за місцем проживання, – говорить голова ГО "Об'єднання власників квартир Ірпеня" Максим Плешко. – Реально у цокольних поверхах живуть люди, які чомусь змушені платити за електроенергію у чотири рази більше за тих, хто живе у тому ж будинку поверхом вище". Відтак, створилася ініціативна група, яка поставила за мету вирішити цю проблему. Багато хто з чиновників говорив, що досягнути цього неможливо. Проте, заповзятість небайдужих юридично підкутих людей за допомогою засобів масової інформації зробили свою справу.

Активісти ОВКІ спочатку домоглися дозволу на зимовий період перевести на людський тариф кілька сотень квартир Приірпіння. А вже за нової влади було прийнято постанову НКРЕ, якою дозволено фізичним особам, що проживають у цокольних квартирах і використовують електрику в побутових цілях, з 1-го вересня перейти на тариф для населення. Відтак, ініціатива однієї Ірпінської громадської організації зробила добру справу для всієї України – свого роду "експорт тарифної революції" з Приірпіння на всю державу. За інформацією заступника голови ОВКІ Євгенії Коверзнєвої, таких квартир у цоколях по Україні близько 15 тисяч.

Тепер у всіх їхніх мешканців є можливість домогтися, аби їхнє житло було переведено на оплату за тарифами для населення. На згаданій прес-конференції керівники ОВКІ роз'яснили яким чином це можна здійснити, починаючи вже з 1-го вересня. Як розповів співкоординатор проекту "Справедливі тарифи для цоколя" Юрій Максимчук, для цього потрібна заява мешканця цокольної квартири, що він гарантує використання електроенергії виключно у побутових, а не комерційних цілях. Також заява про розірвання договору на постачання (термін для юридичних осіб) електроенергії, та укладення договору про користування (термін для фізичних осіб) електроенергією.

Максим Плешко порадив діяти наступним чином. Зібратися мешканцям усього цокольного поверху будинку, й піти разом до міського голови. Посилаючись на згадану постанову НКРЕ, домагатися акту обстеження їхніх помешкань, який має засвідчити, що там справді люди живуть, а не займаються комерційною діяльністю. З цією метою влада має створити відповідну комісію. Після обстеження й складання згаданого акту, він спрямовується до обслуговуючої енергокомпанії, з якою потім укладають договір на користування електроенергією за тарифами для населення. Якщо якийсь міський голова чи інший чиновник не захоче у цьому питанні йти на зустріч людям, у такому разі члени ОВКІ рекомендують звертатися за допомогою до них.

Слід зауважити, що перехід на тариф для населення відбувається з часу укладання нової угоди з енергопостачальною організацією. Тобто, якщо чиновники затягуватимуть процес, або мешканці цокольних квартир самі зволікатимуть з цією справою, то до дня укладання згаданої угоди вони платитимуть за тарифами для підприємств та організацій. Відтак, радимо не зволікати з цією справою, аби не сплачувати зайве за більшими тарифами.

Вирішивши цю проблему, активісти ОВКІ ставлять перед собою іншу мету – домогтися права прописки людей у цокольних квартирах. Голова Об'єднання власників квартир Ірпеня Максим Плешко висловлює впевненість, що й це питання також буде вирішене позитивно. "Якщо вірити, що немає нічого неможливого, знаючи, що за нами правда, є люди, є команда, якщо правильно юридично все сформульовано – то все вийде! Ми готові це зробити!", – запевнив Максим Плешко.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги