newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Іван Семесюк
Іван Семесюк
Діяч широкого профілю. Художник і письменник

Блог | Про шарикових і комсомольців у політиці

Комсомольці, радянський союз

Скажу як антрополог. Серед різноманітних політичних активістів є дуже розповсюдженими два психотипи - комсомольці і шарикови. Не лише ці, звичайно, всякі люди є, наприклад стихійні авантюристи (найбільш цікавий тип), однак саме комсомольці і шарикови наділені опуклою, як би це сказати, живописністю, рельєфністью. Цікаво також і те, що ці типажі розподілені нерівномірно по політичних флангах. Наприклад серед умовно лівих більше комсомольців, серед умовно правих більше шарикових. Хоча шарикови часто трапляються і серед лівих, у той час як серед правих комсомольці є явищем рідкісним. У них переважають стихійні авантюристи і шарикови.

"Требуйте бесплатного проезда в метрополитене" - це, безумовно, ліва шариковщина в чистому вигляді, в ній більше соціального неврозу.

Що-небудь розп*дячити чобітьми - це шариковщина права, в ній переважає біологічність, в широкому смислі слова.

Читайте: Скільки Україна заплатила за бідність

Власне, поєднання соціального неврозу і біологічністі й створюють цю конфліктну гойдалку.

Людині ж, у котрої над ліжком висить портрет Марго Тетчер, все це мерехтіння видається цілісним органічним явищем, головною ознакою котрого є перш за все пульсуюча, інфантильна емоційність носіїв, тобто завзята ідейність.

Здається, треба частіше перечитувати сторінки з The History of the Decline and Fall of the Roman Empire Гіббона, або якого іншого автора, щоби дивитися на людські збурення водночас прицільніше, але й масштабніше.

Пережили Ганнібала - переживемо і Гасдрубала.

Зецол.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...