Як ініціатор та співавтор діючого закону про заборону вивезення лісу-кругляку за кордон бачу продовження негативної і антиукраїнської політики уряду Яценюка у діях вже нового уряду Гройсмана.

Ті ж самі люди, які залишились на посадах в середній ланці управління (починаючи від заступників міністрів і закінчуючи керівниками департаментів), продовжують "стару пісню" про те, що треба скасувати закон про заборону експорту необробленої деревини, оскільки це нібито порушує норми СОТ і трохи не суперечить Угоді про асоціацію з ЄС...

Зауважу, що жодної офіційної позиції стосовно наших зобов’язань у документах, пов’язаних з Угодою про асоціацію з ЄС, так ніхто і не надав на вимогу авторів згаданого закону. Отож, зрозуміло, що ключовими опонентами діючого мораторію на вивезення лісу є представники міжнародних корпорацій і бізнесу сусідських держав – Польщі, Румунії, Туреччини та ін., які за рахунок дешевої української сировини за останні роки створили десятки тисяч робочих місць у своїх країнах і підняли власну економіку.

Що стосується України, то вона в останні роки не лише втратила потенційні робочі місця, а і продовжує масово знищувати українське довкілля, тотально вирубаючи ліси.

Спроба змінити ситуацію з’явилася після ухвалення нашого законопроекту. Більше того, на сьогодні, як говорять експерти, суттєво збільшились інвестиції у деревообробну галузь, відбувається технічне переоснащення деревообробних підприємств, значно збільшився випуск обладнання для альтернативних джерел енергії.

Натомість на український ринок, який почав працевлаштовувати людей і відновлюватися після попереднього періоду, на жаль, поступив тривожний сигнал про те, що і уряд Гройсмана піде шляхом уряду Яценюка та буде скасовувати наш закон, щоб відновити безперешкодний вивіз лісу-кругляку за кордон.

Як співавтор закону про заборону експорту лісу-кругляку звертаюсь до Прем’єр-міністра з вимогою оприлюднити офіційну позицію Кабінету Міністрів стосовно цього питання: чи далі уряд буде захищати польську, румунську, турецьку та інші економіки, чи візьметься нарешті за захист української економіки, української енергетичної незалежності та українського довкілля?

У зв’язку з цим цікаво було би почути: окрім збільшення тарифів та виплат субсидій, коли будуть запроваджені програми підтримки енергозберігаючих технологій, пов’язаних з пільговим кредитуванням, щоб і підприємства, і громадяни мали змогу перейти на альтернативні енергетичні джерела? І чи буде змінена державна політика, за якою Держлісагентство є структурою із заробляння коштів, а не із захисту довкілля? І доки Держлісагентсво буде підпорядковано МінАПК, а не Мінекології?

Отож, сьогодні важливо почути від керівництва уряду: воно і далі підтримує бізнес сусідніх держав і так звану "лісову мафію", яка наживається на наших природних скарбах, чи нарешті уряд стане на захист української економіки, національного довкілля та підтримає програму енергозбереження?

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости