УкрРус

Так уряд ЗА чи ПРОТИ лісової мафії?

34.5т

Як ініціатор та співавтор діючого закону про заборону вивезення лісу-кругляку за кордон бачу продовження негативної і антиукраїнської політики уряду Яценюка у діях вже нового уряду Гройсмана.

Ті ж самі люди, які залишились на посадах в середній ланці управління (починаючи від заступників міністрів і закінчуючи керівниками департаментів), продовжують "стару пісню" про те, що треба скасувати закон про заборону експорту необробленої деревини, оскільки це нібито порушує норми СОТ і трохи не суперечить Угоді про асоціацію з ЄС...

Зауважу, що жодної офіційної позиції стосовно наших зобов’язань у документах, пов’язаних з Угодою про асоціацію з ЄС, так ніхто і не надав на вимогу авторів згаданого закону. Отож, зрозуміло, що ключовими опонентами діючого мораторію на вивезення лісу є представники міжнародних корпорацій і бізнесу сусідських держав – Польщі, Румунії, Туреччини та ін., які за рахунок дешевої української сировини за останні роки створили десятки тисяч робочих місць у своїх країнах і підняли власну економіку.

Що стосується України, то вона в останні роки не лише втратила потенційні робочі місця, а і продовжує масово знищувати українське довкілля, тотально вирубаючи ліси.

Спроба змінити ситуацію з’явилася після ухвалення нашого законопроекту. Більше того, на сьогодні, як говорять експерти, суттєво збільшились інвестиції у деревообробну галузь, відбувається технічне переоснащення деревообробних підприємств, значно збільшився випуск обладнання для альтернативних джерел енергії.

Натомість на український ринок, який почав працевлаштовувати людей і відновлюватися після попереднього періоду, на жаль, поступив тривожний сигнал про те, що і уряд Гройсмана піде шляхом уряду Яценюка та буде скасовувати наш закон, щоб відновити безперешкодний вивіз лісу-кругляку за кордон.

Як співавтор закону про заборону експорту лісу-кругляку звертаюсь до Прем’єр-міністра з вимогою оприлюднити офіційну позицію Кабінету Міністрів стосовно цього питання: чи далі уряд буде захищати польську, румунську, турецьку та інші економіки, чи візьметься нарешті за захист української економіки, української енергетичної незалежності та українського довкілля?

У зв’язку з цим цікаво було би почути: окрім збільшення тарифів та виплат субсидій, коли будуть запроваджені програми підтримки енергозберігаючих технологій, пов’язаних з пільговим кредитуванням, щоб і підприємства, і громадяни мали змогу перейти на альтернативні енергетичні джерела? І чи буде змінена державна політика, за якою Держлісагентство є структурою із заробляння коштів, а не із захисту довкілля? І доки Держлісагентсво буде підпорядковано МінАПК, а не Мінекології?

Отож, сьогодні важливо почути від керівництва уряду: воно і далі підтримує бізнес сусідніх держав і так звану "лісову мафію", яка наживається на наших природних скарбах, чи нарешті уряд стане на захист української економіки, національного довкілля та підтримає програму енергозбереження?

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги