Режим контролю за переміщенням осіб з АТО, погляд з середини

Режим контролю за переміщенням осіб з АТО, погляд з середини

Система спеціальних перепусток до зони проведення АТО, стала черговим корупційним механізмом. Неудосконаленість системи та її розбалансованість, це величезна проблема для керівництва області, в першу чергу. Зі скаргами та проблемами люди звертаються не на блок пости, вони пишуть, телефонують та приходять за допомогою в міські, районні та обласні адміністрацію. Дана система призводить до зростання кількості незадоволених діями Української влади. Люди, що поза власною волею стали учасниками цієї війни зазнають все більших страждань. Ми маємо почати про них піклуватись, стати для них зразковою владою, яка не створює проблеми, а вирішує їх. Тільки так ми можемо виграти в цьому протистоянні з Москвою.

З 21 січня 2015 року довкола всієї ліні зіткнення, в Донецькій та Луганській областях, було введено систему контролю за переміщенням осіб. Анонсувати дану систему введення перепусток в зону АТО почали ще в десятих числах січня. Вже з 15 січня на деяких з блок постів не пропускали без наявності перепусток. Наступного дня питання було знято, людей почали пропускати, але дати роз’яснень щодо того, як працюватиме система, ніхто не міг. Люди уривками отримували інформацію в ЗМІ щодо правил подання заявок.

Видео дня

Перше загострення ситуації виникло 21 січня, на той день в "сектор Б" було подано понад чотири тисячі заявок, від підприємств та фізичних осіб, на отримання перепустки. Зранку 21 не було видано жодної перепустки, а блокпости вже не пропускали людей. Ми почали проводити роботу щодо вирішення даного питання. Тоді отримали відповідь в "секторі Б", що засідання з розгляду заяв відбудеться лише 23 січня. Фактично три дні територія проведення АТО мала бути заблокована для перетину. Лише завдяки особистому втручанню Олександра Кіхтенко ситуацію вдалось вирішити. Блок пости після обіду відкрили, а в секторі почали проводити засідання та оформлювати перші перепустки.

Нажаль, далі система не нормалізувалась і не почала працювати як було заплановано. Видача перепусток стала бізнес механізмом. Ціни на позачергове оформлення перепусток зростали з дня на день. Якщо з початку така послуга коштувала 100 грн., то в десятих числах квітня 800 грн. за один документ.

Варто зауважити про мету введення даної системи та внутрішнє протистояння щодо її функціонування. Головною метою введення системи режиму перепуску були: контроль за переміщенням осіб "з" та "в" зону проведення АТО, підвищення ефективності заходів контролю за безпекою, боротьба з контрабандним трафіком, обмеження фінансових потоків в зону проведення АТО, що могли використовуватись для підтримки терористичних організацій.

Якщо спочатку всім ідея подобалась, і були лише ті, хто задавав логічне питання "а як воно працюватиме?", то через декілька тижнів у даної ініціативи з’явились як прибічники, так і невдоволені. Кіхтенко О.Т. неодноразово виходив до уряду та особисто до президента з пропозиціями щодо удосконалення даної системи з метою уникнення корупції та зняття соціальної напруги, до якої вона призвела.

Кому стала вигідна така система ви і самі можете здогадатись. Таким людям вона давала гарну можливість впливати на процеси і отримувати додатковий фінансовий ресурс.

Кроком до боротьби з корупцією та удосконалення системи стало доручення Президента України, що до спрощення процедури отримання перепусток. СБУ спільно з Адміністрацією Держприкордонної служби запроваджує електронну систему контролю. Перелік документів залишать без змін – громадяни надсилатимуть на електронні скриньки заяву, фотографії особи, сканкопії паспортів, техпаспортів тощо. Відповідь надсилатиметься запитувачу на його особисту електронну скриньку протягом десяти днів. Після отримання дозволу, запитувач перетинає КПВВ пред’явивши лише документ, що засвідчує особу.

З свого боку обласна адміністрація вийшла з пропозицією до керівництва "сектору Б" відкрити ще один пункт прийому та обробки заяв. В даному процесі приймав безпосередню участь. В результаті спільної роботи в місті Курахово по вул. Плеханова, 2, каб. 5, з’явився центр з прийму та обробки заяв на отримання перепусток в зону АТО. Хочу подякувати за сприяння, допомогу та роботу керівництву "сектору Б", голові Маріїнської РДА Володимиру Морозу, керівництву МВС в Донецькій області.

На сьогодні в центрі працює шість людей. Вони отримують документи з першого блокпосту КПВВ Курахово, де їх збирає у людей офіцер. За перший тиждень роботи центру було прийнято та оброблено близько 1000 заяв. За сьогодні надійшла велика кількість документів з блокпосту.

Подане прохання, до Начальника Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, генерал-майора міліції, Аброськіна В'ячеслава Васильовича, на проведення перевірки, Мар’їнським РВ ГУМВС України в Донецькій області, осіб, що подають заяви на отримання перепусток. Такий дозвіл дозволить проводити перевірку даних заявників та прискорить обробку даних.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.