Чому Генпрокуратура заважає зняттю депутатської недоторканності?

12.5т

Підтримка парламентом змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності залежить не від рішення Конституційного Суду, і навіть не від позицій політичних партій, а, перш за все – від характеру діяльності Генеральної прокуратури.

Якщо Генпрокуратура буде використовувати такий же підхід і аргументацію щодо відкриття кримінальних справ, яку використовувала у випадку з С. Клюєвим та С. Мельничуком, то все більше і більше депутатів схилятимуться до того, щоб не підтримувати дане рішення. Адже зняття "фільтра" у вигляді необхідних рішень Верховної Ради для багатьох депутатів буде додатковим аргументом того, що відкриття кримінальних справ проти народних депутатів можуть керуватися суб’єктивними факторами.

Я завжди підтримував і буду знову голосувати за зняття депутатської недоторканності. Однак рішення парламенту буде залежати від того, як далі буде діяти Генеральна прокуратура. Щойно вона допустила помилку стосовно С. Клюєва, запропонувавши, на відміну від С. Мельничука, лише зняти з нього депутатську недоторканність, і не винісши рішення про його затримання. В результаті маємо втечу С. Клюєва. Крім того, є маса застережень і до інших народних депутатів, стосовно яких досі немає жодного подання від Генпрокуратури.

Через це багато депутатів сумніваються в об’єктивності підходу ГПУ. Якщо ситуація не зміниться, то на осінній сесії парламенту буде складно набрати 300 голосів для відповідних змін до Конституції.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги