Україна для іноземців, або Попередні висновки вступної кампанії-2016

9.7т

Очільники МОН звітують про героїчну вступну кампанію у наші виші. Не берусь аналізувати так звану супернову програму розподілу місць, яка без вузів ("автономія" як не як, по закону) комп’ютерно направляє на бюджетні місця львів'ян у Херсон, а миколаївців у Тернопіль, які потім з міркувань економії змушені вибирати менш престижні місцеві вузи за контрактом...

Хочу сказати більше про державні пріоритети щодо майбутніх фахівців.

Отож, на першому місці філологія -108,184 студенти, на другому - юристи (105,347); далі - менеджери (70,785), комп’ютерні та інформаційні технології (64,811). І це - 60% від усіх місць. Таким чином, держава (точніше, МОН) визначила за пріоритет викладачів та перекладачів іноземних мов, юристів, менеджерів та комп’ютерників.

У мене питання: то уряд таки відмовився формувати власну національну економіку й фактично вже узаконив себе як "уряд зовнішнього управління"? Тоді стає зрозумілим, навіщо потрібні перекладачі (для іноземців, які керуватимуть країною) і комп’ютерники (які масово поповнюють західний ринок праці).

Виходить, що фахівці у сферу реальної економіки нашої країни уряду не потрібні. То, може, тоді й гасло влади змінити на "Україна для іноземців"?!

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости