Тимошенко на межі політичної катастрофи

Тимошенко на межі політичної катастрофи

Петра Порошенка на наступних президентських виборах підтримують 33% українців, Юлію Тимошенко – 9,5%. Такими є їхні рейтинги станом на середину квітня. Опитування проводив консорціум авторитетних фірм: КМІСу, центр Разумкова, СОЦИСу та "Рейтингу".

Тимошенко не має жодних шансів перемогти на наступних виборах. Інтрига тепер в іншому – чи зможе Порошенко виграти вже в першому турі. Згідно з тим же опитуванням, за нього готові проголосувати 48,5% виборців, які точно прийдуть на вибори 25 травня і вже визначилися із кандидатом.

Багато соратників Тимошенко відмовляли її від участі в кампанії. Переконували пересидіти, підлікуватися і поновити активну політичну діяльність вже на наступних дострокових парламентських виборах. Очевидно ж, що постреволюційне українське суспільство ставиться до лідери "Батьківщини" з великою пересторогою. Але жага влади виявилася в Тимошенко сильнішою за здоровий глузд та обґрунтовані аргументи.

Видео дня

В результаті вона ці вибори з тріском програє. Якщо Тимошенко вийде до другого туру, то там перевага Порошенка буде ще більшою, а результат лідерки "Батьківщини" - ганебний як для претендентки на вищі державні посади – всього 12,5%.

Відповідно, подальша політична кар'єра Тимошенко виглядає дуже непевною або ж і приреченою. Значна частина активу "Батьківщини" та її виборців почнуть поступово переорієнтовуватися на Арсенія Яценюка, можливо частково на Петра Порошенка. Те, що залишиться від партії, навряд чи здобуде щось суттєве на наступних парламентських виборах.

У Тимошенко є три способи запобігти цьому сценарію.

Перший, позитивний – зняти свою кандидатуру на користь Порошенка. Це можна презентувати як бажання єдності, заощадження бюджетних коштів на другому турі, якнайшвидше завершення виборів в умовах складної зовнішньополітичної та економічної ситуації. Логічних аргументів можна знайти багато. Лише такий крок збереже для неї шанси на подальше політичне життя.

Другий, надзвичайно негативний – спробувати зірвати вибори. Теоретично це можливо, адже "Батьківщина" нині фактично при владі. Але це шлях в нікуди і гра на руку Росії. З моральної точки зору це буде державною зрадою і означатиме швидку політичну смерть Тимошенко.

Третій, найкращий для неї та всіх загалом варіант – знятися з виборів і піти з політики взагалі. Це було би по-європейськи і дуже патріотично. Тимошенко слід нарешті дати співгромадянам спокій, припинити багаторічні намагання завоювати політичний олімп. Покаятися за минуле і з чистою совістю відпочивати. Писати мемуари, купувати "луї вітон", читати лекції. Справді, вона могла би робити багато цікавих і безпечних для українського суспільства справ.

Зараз Тимошенко намагається вирулити за рахунок Донбасу, постати миротворцем, нібито про щось домовитися з сепаратистами. Проте миротворчість ця можлива там лише за сприяння Ахметова і дозволу Путіна. Чого вони хочуть навзамін, всі ми добре знаємо. Українці навряд чи купляться і на цей спектакль – але природні для Тимошенко підкилимні ігри з Кремлем візьмуть до уваги. Вона знову робить не те, що мала би.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...