Медвєдєв готується до нового призначення?

23.1т

Політичний тандем Путін-Медведєв, що діяв в Росії багато років поспіль, схоже може призупинити свою діяльність у старому форматі. Так онлайн-платформі для розміщення петицій, з’явилася петиція з вимогою відправити у відставку прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.

Пенсіонерам він велів терпіти, вчителів відправив за зарплатою у бізнес. Тепер і в нього можуть спитати, що він зробив корисного за ці роки. Звісно, важко спрогнозувати куди подінеться після своєї можливої відставки цей улюблений фаворит Путіна.

Але вже той факт, що у такому разі нікому буде тримати місце до наступного дворазового терміну довічного президента Путіна, насторожує. Тоді може порушитися уся конструкція путінського режиму. І хоча навряд чи Путін призначить Медведєва главою самозваної ДНР, але не так вже й багато місць, де можна застосувати пітерській команді його "таланти" керівника.

Можливо, що коли він вже побував неодноразово прем’єром і одного разу навіть президентом, російський лідер назначить його керівником Адміністрації президента? Однак якщо пригадати, що в Росії на вересень призначені вибори до Державної думи, то тоді все потроху починає ніби прояснюватися. Путіну потрібно когось віддати в жертву, щоб знайти причину такого величезного економічного спаду в країні.

А доцільніше це зробити перед виборами, щоб відвернути увагу від самого президента. Але, у такому разі, Путін змушений буде публічно "висікти" свого старого і перевіреного соратника. Та не виключено, що ця петиція може бути організована самим Кремлем. Раніше вже просочувалася інформація, що Дмитра Медведєва можуть замінити на Олексія Кудріна. Це ймовірно могло б принести певні покращення.

Проте у разі, коли Кудрін погодиться на посаду прем’єр-міністра, то скоріше за все він захоче певні повноваження та свободу дій. Й на Заході до Кудріна є повага. Але він особистість, і це для Путіна стає проблемою. Тому невідомо, як вирішить Путін: поступиться деякими тоталітарними своїми принципами, чи буде продовжувати вести Росію у прірву економічного колапсу.

Цей вибір дійсно буде складний для Путіна. А може це продумана наперед багатоходівка? Але якими можуть бути наслідки такого рішення для України?

З одного боку, Олексій Кудрін куди більше освічена і адекватніша політична постать, ніж Медвєдєв. Він все-таки економіст, а це значить, що зможе позитивно вплинути на ситуацію в Росії, що для України зараз не дуже б було бажано.

А з іншого боку, Кудріну, для того, щоб мати змогу змінити на краще ситуацію в російській економіці, треба буде переконати Путіна закінчувати війну з Україною. Що б було великим позитивом.

Крім того, Кудрін був ярим противником викидати величезні гроші на російську оборонку. І якщо б він дійсно став прем’єром, то тут постає дуже цікаве питання, чи заблокує він виділення таких колосальних коштів з бюджету Росії на військові "потреби" та плюс на утримання, так званих ДНР, ЛНР і путінську воєнну авантюру у Сирії.

Не зрозуміло одне, якщо є петиція, значить має бути і адресат. Якщо навіть припустити, що усе це ініціювали в путінському найближчому оточенні, то що станеться, коли звільнять Медведєва? Адже система влади в Росії залишиться такою, як була раніше і Медвєдєв знову займе у ній своє місце.

То ж чи можуть подібні рокіровки щось змінити? Реально – небагато. Однак якщо за лаштунками появи цієї петиції дійсно стоїть Кремль, то це дасть можливість випустити пар невдоволення росіян недолугим правлінням путінського режиму. А це саме те, що сьогодні потрібно перед парламентськими виборами в Росії. Путін поспішає, тому й перенесли вибори з грудня на вересень.

Бо у вересні ситуація в російській економіці явно буде менш критичною, ніж може бути в грудні. Та чи може це врятувати Путіна і його команду від відповідальності за усе те, що вони зробили з Росією?

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости