СпортLady

Наша "бідна" мова

7.3т

Зараз інформаційний простір України сколихнула чергова сенсація. У Верховну Раду поданий законопроект № 5670 "Про державну мову", де пропонуються широкі преференції для української мови, які би дозволили зробити її повноцінно функціональною в різних сферах нашого соціуму.

В принципі, законопроект не пропонує чогось екстраординарного. У повноцінних національних державах мова титульної нації захищається в законодавчому порядку. Інше питання – наскільки наша держава є національно повноцінною.

Ми і далі лишаємося постколоніальною державою. Навіть Помаранчева революція й Революція Гідності, які, здавалось би, були національними революціями, не привели до змін, що б дозволяли українцям комфортно відчувати себе в державі – хоча б у плані культурному. Це й зрозуміло. Адже очолили ці революції олігархічні групи, які лише використовували національні лозунги, щоб прийти до влади. Захопивши владу, вони вирішували свої питання, які, насправді, були далекими від національних.

Тому маємо ситуацію, що в багатьох сферах суспільного життя українська мова не може повноцінно функціонувати. Більше того - її спеціально витісняють. Показово це стало після Революції Гідності, коли раптом посилився процес русифікації мас-медіа в Україні, навіть державних. А що вже говорити про те, коли деякі особи, котрі не мали українського громадянства й не знали української мови, раптом це громадянство отримували й опинялися на високих державних посадах, спілкуючись, як правило, мовою російською.

Законопроект № 5670, в певному сенсі, можна вважати реакцією на цю практику. Зрозуміло, він призведе до нарікань з боку т. зв. російськомовних, передусім деяких чиновників, власників мас-медіа, бізнесменів – особливо тих, які були і є "зав’язаними" на російському бізнесі. Зрозуміло, буде докладено чимало зусиль, щоб завалити цей проект у Верховній Раді. А якщо його і вдасться прийняти, то до нього, схоже, буде зроблено чимало поправок, які знівелюють важливі положення цього документу. Зрештою, коли цей закон вступить у силу, його можуть саботувати. Тим паче, що в нас такі речі навчились робити.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги