Традицію замахів започаткували росіяни

8.3т

За майже сторічну історію республіканської Туреччини тут чотири рази влаштовували замахи на іншоземних послів. Традицію започаткували росіяни. Агенти НКВС 1942-го намагалися вбити німецького амбасадора в Анкарі Франца фон Папена. Щоправда замах був невдалим.

1971. Члени лівацької партії Фронт революційного народного визволення викрали генерального консула Ізраїля в Стамбулі Ефраїма Елорма. Терористи вимагали звільнити трьох своїх соратників. Турецька влада відмовила. За 5 днів генконсула вбили в квартирі в престижному районі Нішанташи.

2003. Аль-Каїда влаштувала вибух в британському генеральному консульстві в Стамбулі. Загинув генконсул Шорт і його асистентка Ліза.

2016. Вбивця російського посла Карлова Мевлют Мерт Алтинташ вигукував слоган АнНусри ( Аль-Каїди): "Ми з тих, хто встав на шлях джихаду". Вбивця був чинним поліцейським. Два дні не з’являвся на роботі, взявши лікарняний. Спроби зв’язати його з рухом Фетуллаха Гюлєна не вдалися. Він не потрапив під зачистки. Працював у спецзагонах. Щоправда знайшли його дядька, що був директором школи, яку закрили через зв’язки з Гюлєном.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости