Порошенко має переконати Путіна піти на компроміс

3.8т

Саміт Азія-ЄС, який має відбутися 16-17-го жовтня буде використаним Путіним для пом’якшення або відміни деяких секторальних санкцій ЄС проти Росії. Він відчуває небезпеку продовження західної ізоляції російських інтересів, на нього тисне російський капітал, тому ним, на мій погляд, вже прийняте рішення про завершення проекту "Новоросія", а пріоритетом для себе він вбачає пробиття політичної ізоляції, повернення до активної міжнародної політики. Але порядком денним для Кремля є відміна, або пом’якшення секторальних санкцій. Саме ці інтереси він відстоюватиме в ході саміту в Мілані.

Що стосується вже анонсованих переговорів Президента України та Путіна. Візит Президента Порошенка в Вашингтон, так само, візит Вікторії Нуланд в Україну, на моє переконання, несе в собі геостратегічний характер, і в першу чергу в питанні партнерських взаємодій навколо пошуку механізмів мирного врегулювання ситуації на сході України, і безумовно, доступних для Путіна вагомих аргументацій в майбутніх переговорах з ним, адже про ці переговори в певних колах говорять вже понад місяць.

Мова йде про українські позиції, які відстоюватиме Президент Порошенко, і на сьогодні, ця аргументація вагома, і має переконати Путіна піти на компроміс. Для України компромісними рішеннями є два: перший – виведення військ РФ з території України, відповідно, відновлення суверенітету на окупованих районах Донбасу, другий – врегулювання ситуації в енергетичному секторі. Це не менш важливе питання, адже від цього питання залежать і життя людей, і перспективи підприємств. Якщо сторони максимально використають можливість переговорів для врегулювання ситуації на сході України, це буде великою перемогою здорового глузду. Але залишається відкритим питання Криму. На моє глибоке переконання, конфлікт з Росією затяжний в будь-якому випадку, а саме гостро поставлене питання деокупації АРК – спровокує другу хвилю, етап ескалації конфлікту України та Росії. Це випробування, і воно неминуче. Розуміючи це – військові експерти фіксують модернізацію російської армії в кримському регіоні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги