Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Дайджест

Аргументи для "Газпрому"

204

Намагання України нормалізувати тарифи щодо газового транзиту - це адекватні кроки з огляду на те, що ми приводимо свою транспортну політику у відповідність з європейськими нормами.

Важливий нюанс: Росія, як відомо, не відмовляється від своїх намірів збудувати газогони в обхід нашої держави, у тому числі "Північний потік-2". То ж ми маємо про це подбати заздалегідь, взявши з них відповідну плату у вигляді транзитного тарифу. Ці кошти треба буде використати для оптимізації нашої газотранспортної системи.

Звичайно, наївно було би сподіватися, що "Газпром" вже завтра почне платити нам високий тариф. Але не менш важливим нюансом є заявлена тут позиція, - і це вже важливий крок уперед.

Назагал, вирішення суперечки щодо транзиту буде знайдено у Стокгольмському арбітражі, - де нині знаходиться на розгляді наш газовий контракт. Мова не йде про те, що нам в одну мить підуть назустріч, тим паче, "Газпром", який ніколи нікому не йде на поступки. І завжди, у будь-якій ситуації намагається протиснути власну точку зору.

Але крок, який зробила Україна до переходу на цивілізовані умови у газотранзитній сфері, - це те, що це потрібно було робити: однозначно!

Варто розуміти, що ініціатива НАК "Нафтогаз" - не примхи української сторони, які витікають із нашого внутрішнього законодавства. Ні, ми приводимо наші домовленості з "Газпромом" у відповідність до договору про третій енергетичний пакет ЕС.

Звичайно, у часовому відтінку вирішення проблеми може затягнутися на роки: коли з`явиться рішення Стокгольмського арбітражу. Суперечка і справді може бути тривалою: Газпром" стверджує, що між ним і "Нафтогазом" діє контракт – і він має бути виконаний. Натомість "Нафтогаз" контраргументує: так, контракт є, але він знаходиться на розгляді у Стокгольмському арбітражі.

Аргумент номер два: ми приводимо наш транзит у відповідність до міжнародно-правових норм. А тому ви, тобто, росіяни маєте зробити цей важкий, але необхідний крок разом з нами. Точно так, як ви приводите у відповідність до європейського законодавства свої контракти разом з європейськими партнерами.

Небажання росіян розуміти це – наслідки хибної політики минулих років. Але нині ми маємо шанс виправити зроблені помилки.

Читайте все новости по теме "Поставки газа в Украину" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги