День захисника України: як ми відмовились від "совкових" традицій

13т

14 жовтня – День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день ще з часів Київської Русі був пов'язаний з українським військом, адже Богородиця вважалася покровителькою козаків. Окрім того 14 жовтня вважається датою створення Української повстанської армії. Як бачите, свято Дня захисника України об’єднує різні генерації захисників нашої держави.

Своєю чергою, 23 лютого – це свято, яке з’явилося на пострадянському просторі, базуючись на історії про буцімто якийсь подвиг радянської армії, який відбувся цього дня (23 лютого. – Ред.) 1918 року. Насправді ж, в тій битві червоноармійці зазнали поразки. Але її виправдали і перетворили на перемогу.

Хочеться вірити, що День захисника України ніколи не стане "23 лютого", яке увібрало у себе "совкові" традиції, абсолютно загубивши свої, українські. Свято Дня захисника вітчизни, яке нам нав’язували раніше, возвеличувало якусь абстрактну вітчизну під назвою Радянський союз. Це ж все одно, що території самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" (вони також можуть називати захоплені території своєю "вітчизною"). Саме тому важливо, що нинішнє свято має конкретну назву конкретної держави.

День захисника України – свято ширше, аніж День української армії. Захисниками вважаються не тільки ті, хто служив у Збройних силах України. Серед наших захисників і бійці добровольчих батальйонів, і волонтери. Часто захисниками України є й люди цивільних професій, які без зброї у руках захищають свою батьківщину від ворога. Тобто, це свято набагато ширше і глибше, аніж вигадане колись 23 лютого.

Крім того, не слід прив’язуватись до того, що на пострадянському просторі захисником вважався кожен, хто народився чоловіком. Сьогодні ж можна вітати усіх, незалежно від статі.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги