Громадськість б’є на сполох: два роки в Україні не проводяться держзакупівлі ендопротезів.

Як підтверджують журналістські розслідування (правоохоронці чомусь на це не звертають особливої уваги). У 2014-2015роках Міністерство охорони здоров’я не спромоглося провести тендерні торги щодо Державної програми ендопротезування.

Ситуація, яка склалася за останні роки в МОЗі щодо держзакупівель імплантів є на межі краху, через штучні перешкоди чиновників на всіх процедурних етапах тендерних торгів. Закупівлі ендопротезів, це "бал для обраних" в них традиційно перемагають компанії, інтереси яких лобіюються в міністерстві. Ключовою причиною зривів тендерних закупівель ендопротезів є зайва деталізація предмета конкурсних торгів, яка обмежує потенційне коло учасників, вигідних для замовника. Такі дії в кінцевому підсумку призводять до з дорожчання продукції або навіть до ганебного зриву держзакупівель, про що свідчить сумний досвід минулих років.

Згідно офіційних даних Держлікслужби в Україні зареєстровано більше двадцяти виробників, які мають дозвіл на реалізацію ендопротезів по всій території України. Аналізуючи ситуацію очевидно, що в торгах беруть участь одні й ті ж самі фірми. Такий перебіг подій не влаштовує медичні компанії, які не одноразово зверталися до тендерного комітету МОЗу з листами-проханнями про спрощення документації з технічних завдань конкурсу, аби в них могли брати участь не лише конкретно прописані фірми, а й інші компанії, зокрема український виробник. Адже, за найскромнішими підрахунками в минулому році понад 15 млн. гривень можна було б заощадити для держбюджету, якби тендер із закупівлі імплантів відбувся прозоро. На жаль, всі звернення чиновниками були проігноровані.

Наочним прикладом, даної ситуації - є Київ. Тендерний комітет та головні його спеціалісти керуються медико-технічними вимогами ще 2011-2013р., які на сьогоднішній день є давно застарілими. Зокрема, персональний склад київської робочої групи з тендерних закупівель ендопротезів не змінювався вже багато років. Можливо, це й пов’язано з тим, що в столиці два роки блокуються тендерні торги щодо програми ендопротезування, через що державою не було закуплено жодного імпланта, а їх, між іншим, потребує понад 3 тисячі київських мешканців. Очевидно, є люди яким тендерні торги не вигідні. Хто вони? Цим питанням і мають зайнятися відповідні органи.

Однак, занепокоєння викликає не зрозуміла ситуація щодо програми ендопротезів у цьому році, оскільки в Міністерстві охорони здоров’я виразної відповіді нам надати не змогли. Тож, ми і надалі продовжуємо відслідковувати перебіг "тендерних інтриг".

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости