Російська військова машина потужна і вона може загрожувати НАТО лише в контексті ядерної зброї і лише на окремих напрямках. Враховуючи те, що НАТО – це оборонний альянс то, фактично, напад на одного із його членів, розцінюватиметься як напад на всіх. Зрозуміло, що у такому випадку реакція НАТО буде відповідною.

А реакція може бути у вигляді як "відповіді" звичайних збройних сил так і ядерних збройних сил (альянс також має ядерний потенціал: Америка, Великобританія, Франція наприклад). Окрім того, не слід забувати й про те, що американська зброя знаходиться на території ЄС. Таким чином, росіяни можуть казати, що завгодно, але, гадаю, вони прекрасно розуміють, що при будь-якій загрозі з їх сторони – відповідь буде не менш жорсткою.

Нині ми можемо стверджувати, що з боку РФ є певний шантаж. Втім якщо розглядати всі ці гучні заяви, стає зрозуміло, що у Росії навряд є можливості реалізувати всі свої потаємні плати, позаяк світ дуже швидко реагує на всі небезпеки. До прикладу, два роки тому аналітики дослідили, що у НАТО немає можливості захистити свої балтійські країни (вони написали, що за 60 годин російські війська можуть їх захопити). Це дослідження дуже швидко підштовхнуло альянс прийняти на Варшавському саміті остаточні рішення щодо посилення присутності НАТО на балтійських рубежах.

Провокації з боку РФ – не новина. З самого початку Кремль вдавався до провокацій з метою отримати певне розширення на Сході (але цього їм не вдалося зробити). Разом із тим Росія заявляла, що НАТО розширюється на Схід. Але це не було так. НАТО намагається втекти від її агресії на Захід. Та й взагалі про суттєве переміщення військ не було мови доти, доки не відбулася анексія Криму і не розпочалась війна на Донбасі. Так що не історія, яку подає Росія світу у своїх заявах не відповідає реальному стану речей.

Щодо стосунків Україна-НАТО, то тут протягом 25 років ми спостерігали складну невизначеність. Зрештою, результатом цієї безвідповідальної політики стала агресія з боку РФ. Відтепер курс України налаштований на ЄС, і на НАТО. Справа у тому, що всі країни-члени цих організацій – мирні і демократичні. Вони не посягають ні на нашу територію, ні на наш суверенітет. З іншого ж боку є агресивна Росія. Саме тому зараз слід уже приставати до якогось із берегів, адже бути "позаблоковим" - це означає потрапити під плив РФ, а нам же ж такий варіант не підходить.

Разом із тим слід розуміти, що росіяни просто так не дадуть нам реалізувати свої плани. Тому Україні час виробити свою тактику. У нас є небагато виборів: або ми отримуємо допомогу від країн НАТО, або ми розбудовуємо відносини з США.

Щодо оцінки безпосереднього членства в альянсі, то слід відзначити, що у документі, затвердженому за результатами засідання комісії НАТО-Україна, не йдеться про набуття членства в альянсі. На Бухарестському саміті 2008 року було засвідчено, що можемо стати членом альянсу, якщо буде відповідна заявка, підтримка народу й виконання умов. Нині ж в документах прописано не членство, а досягнення критеріїв для нього.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости